Pahuuden edustajat tuomitsevat muita pahuudesta.

Natsit olivat pahoja. Surmasivat n. 7 miljoonaa ihmistä.

Kommunistit ovat monin verroin pahempia. Ovat surmanneet n. 100 miljoonaa ihmistä.

Vasemmisto jatkaa vallankumouksellisen kommunismin perinnettä ja mm. Li Anderssonilla on yhteydet väkivaltaiseen äärivasemmistoon. Lisäksi esimerkiksi Vasemmistoliiton nuorten pj., sekä kansanedustaja tunnustavat olevansa kommunisteja.

Punavihreä mukasuvaitsevaisto ei koskaan myönnä kommunismin pahuutta, mutta ovat aina valmiina syyllistämään ja tuomitsemaan natsismista. Myös sellaiset ihmiset, jotka eivät ko. ideologiaa tunnusta, eikä seuraa.

21

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeessa olet .. kommunistit ja natsit pois Suomen hallituksesta .. yks natsi lähti kuinkas muut !!

      • Anonyymi

        ei hallituksessa ole yhtään kommaria vaan kaikki on natseja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei hallituksessa ole yhtään kommaria vaan kaikki on natseja.

        Oppositio koostuu pelkästään Natseista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei hallituksessa ole yhtään kommaria vaan kaikki on natseja.

        Hallituksessa ei ole natseja, mutta oppositiossa on kommareita pilvin pimein.


    • Anonyymi

      Entäs tämä todellinen natsipuole RKP, mitäs heille pitäisi tehdä.
      Pellepuolue RKP leikki luottamusäänestyksessä "viatonta", joka on natsipuolueelta ällöttävää tekopyhyyttä.

      Kukaan ei sanallakaa esitä RKP:lle ero vaatimusta. ?

    • Mikä oli Junnilan rikos?

      - OLETETTU/VÄITETTY "uusnatsius".

      Miten se "todistettiin"?

      - muistopuhe 188Kukkavirta -tapahtumassa
      - natsivitsit
      - KKK-lumiukko
      - pesukarhukuviolla

      Näillä eväillä riittää punavihreissä saamaan natsileiman. Tarvitaan kirurgista toimenpidettä poistamaan yhteiskunnasta vasemmistosyöpä.

      • Anonyymi

        Petteri erotti Junnilan.


      • Anonyymi

        Ite lähti. Kaikki ei ymmärtäneet *huumoria*.Esim. Ben Zyskovics, jonka isä selvisi kahdelta natsien keskitysleiriltä mm. Treblinkasta. Muut sukulaiset eivät

        Itekään en tiedä ketään, jota noi nauratti. Kylmät väreet meni, voiko tommosia olla?
        Rasisti -KKK lumiukko hirttosilmukka kädessä.

        Kuitenkin tietoa on diktatuureista Natsi- Saksasta ja Neuvostoliitosta ja nyky-Venäjältä aika hyvin saatavilla.


      • Anonyymi

        Suurempi huoli on että yhteiskunta hyväksyy tuollaisen vainon ilman päteviä todisteita.
        Oikeat syylliset saa jatkaa hallituksissa ja muissa johtotehtävissä.
        Se paljastaa että yhteiskunta yhdessä hetkessä tulee hyväksymään seuraavan hitlerin johtajakseen ja erimielisten itsenäisten tappajaksi.


      • Anonyymi

        Noita oli aika paljon muitakin. Kuten nyt vaikkapa Junttilan oma nimimerkki "Weingutriese" joka on selvä viittaus natsien pakkotyöllä teettämiin rakennushankkeisiin. Tai leuhkiminen uusnatsien tunnuksella 88, tai Junttilan oma kampanjslogan "Kaasua" ja kampanjakuva nimeltään "Kaasutus".

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000009689460.html

        Vaikka kuinka olisi läpällä niin tuollaiset eivät naurata, etenkään keski-Euroopassa. Pääministeri Orpo totesikin että Junttilan ero oli ainoa oikea ratkaisu, koska koko ajan löytyikin lisää kaikkea mitä ei olisi enää pitänyt löytyä lisää, siis Junttilan omien lupausten mukaan. Myös pressa Niinistö oli selvästi harmissaan tapauksesta ja piti sitä halllitukselle hyvin kiusallisena.

        ”hallituksen täytyy pitää huolta siitä, että sen politiikka ulkomailla tiedetään ja politiikan sisältö on sellaista, joka myöskin nauttii läntistä arvostusta ja on meidän arvojemme mukaista”. -Valitettavasti näyttää pahasti siltä että persut eivät siihen kykene.


      • Anonyymi

        Junnila sai
        Eduskunnalta
        Luottamuksen.

        Silti hän joutui
        Eroamaan. Tätäkö
        On se parlamentarismi?
        Länsimainen demokratia?


    • Anonyymi

      Saavatko miehetkin sun banaanin.

      • Anonyymi

        🍌🍑


    • Anonyymi

      Persun maailmaan ei kai mahdu muuta kuin nuo kaksi ääripäätä.

    • Anonyymi

      "Ruotsia puhuva sivistynyt kansanluokka kuuluu
      ruotsalaseen kansallisuuteen, joka näinollen oli ollut ja on
      edelleenkin valtiaskansa"
      RKPn kantaisä, luoja ja koko puolueen "pyhimys"
      Axel Olof Freudenthal (kertoili lisäksi että suomalaiset ovat alempaa rotua)

      Tämän "rotuprofessorin" ansiomerkit ovat saaneet Paavo Lipponen
      ja Elisabeth Rehn.

      • Anonyymi

        Jörn Donner: "Perussuomalaisten pitäisi opetella
        käyttämän veistä ja haarukkaa"


    • Anonyymi

      stalin surmasi oman maan kommunisteja,eikö se olekaan hyvä asia.

    • Anonyymi

      Natsit ovat yhtä pahoja kuin kommunistit. Natsit surmasivat ja vainosivat vähemmistöjä. Juutalaisia murhattiin n. 6 miljoonaa. Hitler kuristutti vastustajiaan metallilangoilla.

    • Anonyymi

      Natsit poistetaan Suomesta. Uusnatsit julistetaan ympäri Eurooppaa lainsuojattomiksi. Hitlerin seuraajiksi haluavien täytyy muistaa se, ettei natsismia siunata nyt eikä tulevaisuudessa. Saksa joutui maksamaan kovan hinnan Hitlerin synneistä. Ne natsi mukulat suomessa, jotka haluavat ihailla Hitleriä saavat huomata, ettei kannattaisi leikkiä rasistia. Täällä puututaan kovalla kädellä laittomuuksiin. Äärioikeisto samalla lailla kuten äärivasemmistokin joutuvat vastuuseen pahoista teoistaan. Tasa-arvoiseen demokratiaan ei kuulu kumpikaan ääriliike. Poliisi puuttuu kaikkiin ääritekoihin, kuten kävi Kankaanpään äärioikeisto porukallekin, jotka edustivat uusnatseja. Samanlaisia rikollisia kuin muutkin rikollisjärjestöt.

    • Anonyymi

      Joo, kyllä natsit oli parempia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      217
      4068
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2573
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      893
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      856
    Aihe