Riikka Purra kirjoitti Twitterissä Junnilan asettaneen erotessaan Suomen edun kaiken muun edelle.
Kenen etua Purra ajatteli nimetessään Junnilan ministeriksi? Oman lausuntonsa perusteella ei Suomen.
Kenen etua Purra ajatteli nimetessään Junnilan ministeriksi? Oman lausuntonsa perusteella ei Suomen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oletko jo pitään uskonut pesukarhujen olevan natseja?
Puheet on suuria ja turhia höpötyksiä. Purran oli pakko nöyrtyä kun ei luovu hillotolpastaan. Vaali huuma on vielä korvien välissä. Kyllä se maanpinta tulee vielä eteen kun näkee että ei kansalaiset kaikkea hyväksy. Turha unelmoida että Persut tulee olemaan vastaisuudessa suurin puolue.
Kansa äänesti väärin.
Nimittämällä Junnilan hän halusi miellyttää ps:ää äänestäviä natseja, jotta he äänestäisivät ps:ää jatkossakin eivätkä sinimustia.
Purra ajattelee suomalaisten etua.
Ei vain omaa etuaan.Se on jo nähty.
Näyttää ihan selvältä, että jokin ryhmittymä ottaa eri henkilöistä eduskunnassa selvää kaikesta mitä he ovat tehneet ja tekevät. Sitten jäädään odottamaan sopivaa tilaisuutta milloin paljastukset tuottaisivat mahdollisimman suuren kohun. Kun ensin paljastetaan yksi asia, ja annetaan ihmisten ja kyseisen uhrin reakoida asiaa. Uhri tietenkin puolustautuu siihen ensimmäiseen paljastukseen, mutta ei vielä tiedä mitä muuta on tulossa. Sitten lisätään vettä myllyyn paljastamalla toinen asia, ja kysellään presidenttiä myöden kommentteja. Tätä kun jatketaan viikko pari, niin kohu on jo melkoinen.
Tavoiteena ei suinkaan ole henkilön muuttuminen ja anteeksi pyytely, vaan henkilön erottaminen tehtävistään. Sitä en ole käsittänyt, kumpi olisi viisaampaa. Henkilön muuttuminen paremmaksi kielenkäyttäjäksi, vai henkilön ajaminen niin ahtaalle että joutuu eroamaan ja sitten jatkamaan entisellä linjallaan kielenkäytössä.
Vain omaa napaansa.
Kenen autoa hän ajaa?
Sen autoa ajat jonka polkimia poljet.
Mesimäyrät osaa lässyttää valheitaan. Eri juttu kuka uskoo.
Purran dilemma " Jos et ole puolellammae olet meitä vastaan" .
Äänestäjät kokee tulleensa petetyiksi Purran toimesta.
Teko leimaa koko PS puolueen.