Unohtakaa Kummelit, Putoukset, Velipuolikuut ja tempparit.
anon Youtube-kanava suoltaa sellaista komediaa ja satiiria, että Jukka Lindström ja tiimi on ihan pulassa.
Miksi katsot anon Youtube-videoita?
Vastaan itse:
Sen takia, koska kiinnostaa miten pitkälle ano voi viedä hörhöilyn.
Jos anon jutut laimenee, niin katsojat kaikkoaa, koska jutut häviää kohinaan. Vain kunnon sekoilulla saa pidettyä hörhöönjohdetut mukana.
Viimeisin huippuveto anolta oli raamatun poistetut sivut, jotka ano saa kohtapuolin ja sitä kuulemma ihan ulkomaita myöten pelätään.
Ps. Lainaus vvk:n kotisivuilta
"VKK:lla on eduskunnassa yksi kansanedustaja, Ano Turtiainen. Eduskunnan internet-sivuilta löytyvät kaikki hänen valtiopäivätoimensa ja puheensa."
ano, tuo kaikkien alojen asiantuntija.
25
1581
Vastaukset
- Anonyymi
Viimeisin YouTube video on myös melkoista potaskaa. Ensinnäkin Anon puheesta ei meinaa saada selvää. On ihan kuin mumisi jotain. Johtuu varmaan tuosta äänestä joka on jo valmiiksi ryypätty. Samoin taas kerran Anus vetää samaa sanaa tai lausetta edestakaisin.
- Anonyymi
Valta kuuluu kansalle -puolue on päättänyt osallistua ensi vuoden presidentinvaaleihin ja europarlamenttivaaleihin.
Juvalla 30. kesäkuuta pidetty puoluekokous ei vielä nimennyt ehdokastaan presidentinvaaleihin.
Puheenjohtaja Ano Turtiainen sanoo, että häntä on pyydetty presidenttiehdokkaaksi.
Lähde: Paikallispravda - Anonyymi
Tukkapölly lähestyy.. se on ainakin varma.
- Anonyymi
anolle se tukkapöllyn antaminen on aika hankalaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
anolle se tukkapöllyn antaminen on aika hankalaa...
Ei pysy järki ja hiukset samassa päässä 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pysy järki ja hiukset samassa päässä 😂
Tukka lähti järki jäi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tukka lähti järki jäi.
Litteä maa?
- Anonyymi
Kun tuo pöhlö kävelee niin jalat harittavat pahasti ulospäin. Ei ole mitenkään normaalia tuollainen.
- Anonyymi
Marin tepastelee lasittunein katsein
- Anonyymi
Pesäpallo mailalle olisi nyt käyttöä.
- Anonyymi
Mitä. Satuttaako totus noin paljon?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä. Satuttaako totus noin paljon?
Kenen totuskesta on kysymys?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen totuskesta on kysymys?
Anon tapauksessa on aivan yhdentekevää puhuuko suu vai perse. Samaa tavaraa tulee molemmista.
- Anonyymi
Anuksen lällättely pitäisi jo ehdottomasti vaimentaa. Tuo pösilö ei saisi kulkea vapaana.
- Anonyymi
Kuinka se tehdään lakia ja asetuksia noudattaen?
- Anonyymi
Jos Ano on veteraanikansanedustaja, mitä ovat Väyrynen ja Tuomioja?
- Anonyymi
Kuolleiden venäläisten aivolisäkkeistä "uutettua" kasvuhormonia on moni makkaraniska vetänyt ja vaikutukset näkyvät vasta vuosien päästä.
Tämä oli takavuosina suosittua roinapiireissä.
Creutzfeldt–Jakobin tautiriski ei varmaan haittaa, kun tuloksena on isot lihakset, pistaasipähkinäkinderit, neandertal-otsakaari, finninen selkä-olkapäälinja ja munkkikalju mielenterveysongelmat raivokohtausten muodossa. - Anonyymi
Voisinpa imeä sellaista uutetta, oih
- Anonyymi
Hyvä ano.
Uusin totuus (17.05 video) on rauha Ukrainaan, niin samalla hajoaa EU ja Nato, kun korruptoituneet natsit pakenee kansalaisiaan ja uusi järjestys tulee eurooppaan.- Anonyymi
Niin ja USA vetäytyy Euroopasta kesäkuussa.
- Anonyymi
Tyypillinen entinen voimailija. Rokotuksilla pilattu kaikki aktiiviaikana. Venäjältä tuotiin epämääräisiä hormooniampulleja. Ensivilkaisulla täysin varma tapaus.
- Anonyymi
anu julkas videon 30.05.2025 aiheena kansanliike.
Jos video saa 10 000 tykkäystä, niin ano lähtee tekemään kansanliikettä.
Mutta vielä ei selvinnyt mitä varten se kansanliike on... ;)- Anonyymi
Ei puututa epäolennaisuuksiin.
- Anonyymi
Kansanliike on siksi, että ano sadaan takaisin valehtelijoiden paratiisiin eli eduskuntaan.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1045715Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652552Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2401552- 941333
- 1241077
- 64843
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8841- 66837
- 71762
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17731