Se on taas kirkostaeroamis-

buumi aluillaan
4170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minäkin erosin kun kirkko oli Pridessä. 👍

1Äänestä
  • Minä erosin kun Päiviä ei kuunneltu.

    Äänestä

Ei tuolla teidän toiminnalla missä aina liitytte takaisin jotta voitte erota taas ole yhtään mitään vaikutusta, yhtään mihinkään 🤣

Äänestä

Hassua erota tähän aikaan. Kannattaa erota vuoden lopussa. He jotka eroavat tässä vuoden puolivälissä, joutuvat silti maksamaan veroa vuoden loppuun. Eivätkä kuitenkaan enää kuulu kirkkoon, eivätkä saa kirkon hautauspalvelua. Eli jos kuolevat, hautapaikka on kalliimpi kuin kirkkoon kuuluville.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

buumi aluillaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu