On ollut shokeeraavaa huomata, kuinka lehdistö hyökkää oikeistohallitusta vastaan. Yle, Alma, Sanoma media.. kaikilla sama agenda saada hallitus kaadettua. 2-3 artikkelia päivässä joissa pyöritellään case Junnilaa jne. Ei mitään uutta informaatiota vaan vähän kuin nostetaan aihe yhä uudestaan ihmisten silmille. Aina puhutaan, että ei Suomessa ole korruptiota, maailman onnellisin kansa ja muut diibadaat. Nyt sen viimeistään huomaa, kuinka mm. Mediaa käytetään aseena ihmisten mielipiteiden hallinnassa. Kansa äänesti oikeiston valtaan, annettakoot sille mahdollisuus ja tässä samalla voisi koittaa hillitä lehdistön propagandaa. Tutkimuksethan ovat osoittaneet, että Suomessa lehdistöstä 2/3 osaa omaavat vasemmistolaisen aatteen. Puolueeton lehdistö takaisin!
Media yhdessä vasemman siiven kanssa
Anonyymi-ap
5
246
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä lienee totta, media on jatkuvasti tämän oikeistohallituksen kimpussa. Suosittelen kaikkia lopettamaan iltapäivälehtien lukemisen. Vasemmisto propagandaa.
- Anonyymi
Ja taas uutta kohua, vasemmistolla taitaa olla oma trollitehdas.
- Anonyymi
Tollodemujen lonkerot syvällä median johdossa!
- Anonyymi
Kokoomus ajaa sijoittajien ja yritysten etuja, eli rikkaiden. Kokoomus sai suurimman kannatuksen. Ihmettelen että miksi ja miten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779