Media yhdessä vasemman siiven kanssa

Anonyymi-ap

On ollut shokeeraavaa huomata, kuinka lehdistö hyökkää oikeistohallitusta vastaan. Yle, Alma, Sanoma media.. kaikilla sama agenda saada hallitus kaadettua. 2-3 artikkelia päivässä joissa pyöritellään case Junnilaa jne. Ei mitään uutta informaatiota vaan vähän kuin nostetaan aihe yhä uudestaan ihmisten silmille. Aina puhutaan, että ei Suomessa ole korruptiota, maailman onnellisin kansa ja muut diibadaat. Nyt sen viimeistään huomaa, kuinka mm. Mediaa käytetään aseena ihmisten mielipiteiden hallinnassa. Kansa äänesti oikeiston valtaan, annettakoot sille mahdollisuus ja tässä samalla voisi koittaa hillitä lehdistön propagandaa. Tutkimuksethan ovat osoittaneet, että Suomessa lehdistöstä 2/3 osaa omaavat vasemmistolaisen aatteen. Puolueeton lehdistö takaisin!

5

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä lienee totta, media on jatkuvasti tämän oikeistohallituksen kimpussa. Suosittelen kaikkia lopettamaan iltapäivälehtien lukemisen. Vasemmisto propagandaa.

    • Anonyymi

      Ja taas uutta kohua, vasemmistolla taitaa olla oma trollitehdas.

    • Anonyymi

      Tollodemujen lonkerot syvällä median johdossa!

    • Anonyymi

      Kokoomus ajaa sijoittajien ja yritysten etuja, eli rikkaiden. Kokoomus sai suurimman kannatuksen. Ihmettelen että miksi ja miten?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      209
      9751
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      41
      4515
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      124
      4037
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      113
      3937
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      222
      3631
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      40
      3014
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      156
      1577
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      89
      1502
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      110
      1287
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1221
    Aihe