Uskooko oikeasti joku tämän 😁
Putin väittää että natsit äänestivät juutalaisen presidentikseen
16
226
Vastaukset
- Anonyymi
Itse asiassa tottahan tuo puhuu. Hitler nousi demokraattisen prosessin kautta valtakunnankansleriksi, ja äänestäjät olivat silloin natseja. Hitlerillä myös oli juutalaistausta, mikä varmaan oli syynä siihen että vihasi juutalaisuutta niin paljon.
Tosta Hitlerin juutalaistaustasta ei ole ikinä näytetty vaan mitään toteen muuta kuin parin salaliittoteoreetikon sekoiluja siitä että ehkä perheen pavelilja oli ollout juutalainen.
Hitleriltä ei olla todettu olleen juutalaistaustaa. Kyseessä on eräänlainen urbaani huhu, eli propagandamielessä järjestetty kusetus, johon herkkäuskoisten oletetaan menevän. No, sinä menitkin halpaan.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17915365Z
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Persut haluaa uskoa ..
- Anonyymi
Putin kyl tarkoitti ukrainalaisten natsien äänestäneetn zelenskyn presidentiksi.. zele on juutalainen .. Hitler ei ikinä ollut presidentti ..
- Anonyymi
"Putin väittää että natsit äänestivät juutalaisen presidentikseen"
Eikä vaan juutalaisen, vaan henkilön joka edusti venäjänkielisiä Ukrainalaisia... Zelenskyhan ei puhunut Ukrainaa ennen kuin sai pestin presidenttinä.- Anonyymi
Kuvio on kieltämättä outo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuvio on kieltämättä outo.
Hey Judelle kelpasi raha, kuten aina...
- Anonyymi
Putin on suoltanut niin paljon pskaa, että kaikki tulee menemään jatkossa ristiin.
Venäläisen kulttuurin perusongelma, tyyppivika.
Sekavia huru-ukkoja. - Anonyymi
miksi juutalaisuus on takuu ettei voi olla rikollinen? oletko tyhmempi kuin saapas? olihan sekin suomen pedofiili kirkkovaltuutettu!!
sitten on new york times mukaan nazi symbol, usa kongres edustajat vastii azov terrorijärjestöksi julistaa jne. videolla juutalaisen pöydällö kokaa
tajuatko jo miten tyhmä vammainen olet?? - Anonyymi
Tuskin noin on väittäny. Tais väittää, että Donbasissa taisteli natseja, etnisiä venäläisiä vastaan ja oikeutti sillä hyökkäyksensä. Toki kaiken voi väännellä mieleisekseen, ihan niin kuin Butlerikin tekee.
- Anonyymi
näinhän se Ukrainassa meni, juutalainen Zelensky valittiin presidentiksi
- Anonyymi
No niitähän ne netanjahut ja porosenkot on salen 'ystäviä" natseja
- Anonyymi
Natsiaatteen kannattajaksi voi tulla lähes kuka vaan, jolla on itsevaltiaan kaipuuta. Jopa entisestä kovasta kommunistista Putinista tuli natsien toimintatapoja imitoiva hirmuhallitsija. Kommunismi ja natsismi ovat lopulta hyvin lähellä toisiaan.
Zelenskyi tullessa presidentiksi venäjämieliset tiltut olivat haltioissaan. Näilläkin palstoilla hehkuttavat Ukrainan siirtyvän osaksi Venäjän talousaluetta ja läheistä yhteistyötä, olihan presidentti venäjänkielinen, ja esiintynyt Venäjän televisiossa.
Jostain Putin veti natsikortin, ja venäjänkielisten sorron, että sai tekaistun syyn hyökätä maahan, jonka kanssa Venäjä oli 90-luvulla tehnyt sopimuksen koskemattomista rajoista. - Anonyymi
Zelenski valittiin presidentiksi koska ukrainalaiset olivat lopen kyllästyneet korruptoituneeseen hallitukseen, tosin zelenski jatkoi samaa rataa, miksi ei olisi, se on köyhässä maassa väylä varakkuuteen, toimintapa heille. Ei hän mikään sankari ole, otti vain roolin itselleen, koska on narsisti samoin kuin tämä toinen psykopaatti venäjällä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.474869Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652693Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️171792- 1321641
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1321586- 1021437
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?261361Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä151300Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411156Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141143