Suomi oli perusteiltaan toimiva yhteiskunta ja valtio ennen EUta. EU lopetti mm itsenäisyysden

Anonyymi-ap

Oli pääosin toimivat lait , säännöt, palvelut - järkeen perustuvia-

perustuslaki oli asiallinen- turvasi kansan aseman, ammattiyhdistykset turvasi palkat ja työt, jne.

EU sekotti kaiken- lakiuudistuksia tehty huononnuksia liukuhihnalta... poikkeuksena muutama hyväkin uudistus- jotka olisi teitysti voitu tehdä ilman EUtakin...

- ja nyt kansan asemaa heikennetty.

15

394

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No ei EU ,n ansiosta ole ainakaan liian käyriä tuorekurkkuja myynnissä Jos kuka muistaa.

      • Anonyymi

        Sellainen ei ole EU:n direktiiveillä määrätty. Muistat väärin, se oli aivan suomalaisten omaa keksintöä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kuulostaa kehitykseltä:
      demokratiasta kommunismiin.

    • Anonyymi

      Suomi oli parasiitti ennen EU:ta.

      • Anonyymi

        YYA aika oli Suomen historian parasta ja turvallisinta aikaa.
        Toista on nyt NATO orjana ikuisessa sodan pelossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        YYA aika oli Suomen historian parasta ja turvallisinta aikaa.
        Toista on nyt NATO orjana ikuisessa sodan pelossa.

        YYAssa tehtiin idänkauppa joka tuotti meille rahaa

        EUssa jaetaan 7 päivän varotus -ajalla monien miljardien eli tuhansien miljoonien eurojen hätätila-maksupaketteja EUn hämäräkorruptio-pankkifasistivalta-tileille joista ei kukaan tiedä minne ne päätyy...-


        .... ja lisäksi direktiivejä, joista RKP-läinen fasistivalta valitsee ne joilla ire tekee rahaa ja ne jotka tappaa suomen kansaa ....?


    • Anonyymi

      Suomi ennen EU:ta oli periferia Euroopan syrjäisellä laidalla, jossa ulkopolitiikan ohjeet saatiin Neuvosto/Venäjältä. Lait säännöt ja palvelut olivat yhtä lailla samat mitä nykyään, poikkeuksena esim. raiskauksista tuli rangaistava teko EU:n myötä sekä hyväveli verkosto paljastui. Sen ajan AY liike oli voimissaan siitä syystä että duunarit olivat kaikki järjestänäytyneitä, toisin kuin nyt mikä johtuu hupenevista duunarijäsenistä jotka luulevat tänään työehtosopimukset olevan itsestään selvää sekä persujen olevan duunaripuolue joka muka ajaa heidän etujaan. EU ei puutu kunkin maan työehtosopimuksiin.

    • Anonyymi

      Venäjä onneksi
      Tuhoaa Brysselin,
      Tekee siitä säteilevän
      Tuhkakentän.

    • Anonyymi

      Suomi oli itsenäinen maa ennen eu aikaa. Nyt vain maakunta jossain preerialla..

    • Anonyymi

      Täysin alennustilassa koko surkea eu:n takakumartelija, ennen oli ylpeästi itsenäinen ja hyvä elää maa.

      Täysi vero- ja velkahlvetti, jossa kokoomushallitus myötäilijöineen näyttää lypsävän jo nälkärajoilla elävien ja joka penninsä laskevien loputkin rahat. Ihmisiltä, jotka koko elämänsä aikana eivät ole onnistuneet saamaan ainuttakaan kunnon elämisen mahdollisuuden tarjoavaa työpaikkaa, viedään nyt loppukin mahollisuus elämänsä kohentamiseen lopettamalla te-toimiston rahoitus tutkintoon johtavaan opiskeluun.

      Sen sijaan hyödytöntä pakkoruotsia edelleen ylläpidetään, pakkovero-aivopesu-ylen kallista pakkoveroa pakotetaan maksamaan, vaikka ei roskaa edes katso. Näiden poistaminen jo köyhiä auttaisi. Samoin kaikenmaailman "uskonnoiksi" väitettyjen verorahalla tukeminen lopetettava.

      "Hengen-hädässä-paenneiden"-kela-kortti lomamatkat entisiin kotimaihinsa syyniin.

      Nyt, kun jopa toimeentulotuesta suunnitellaan leikattavaksi, millä muulla voi nälkärajoilla ilman ruokaa olevan rahoittaa elämänsä? Täällä kylmässä, sateisessa, pimeässä surkean ilmaston maassa ei om kansa pärjää ilman rahaa ja asuntoa. Pakkorötöstelyynkö henkensä pitimiksi, jos rikkaiden asialla oleva maa hylkää?

    • Anonyymi

      Tyhmä kansa on tähän suurin syy.

      • Anonyymi

        Sanna ja Sale teki Suomen kansasta NATOorjia.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      186
      8573
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4698
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4208
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3752
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3206
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2960
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2666
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2471
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2183
    10. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      36
      2117
    Aihe