PRIDEVINSSI 2024

Osallistu jos uskot että pojille on pinppi. Leimaudu samalla myös LQGTBabcdefghijklmn pridettäjäksi.
34528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Hahahahaha! Miten tuo koulutuksen puute näissä kommenteissa näkyykään. Päin ehkä paras?

Äänestä
  • Mitä kouluja pitää käydä, että kaiken epänormaalin saa tuntemaan normaalina ja olet jatkuvasti ahdistunut ja täynnä kapinahenkeä?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mitä kouluja pitää käydä, että kaiken epänormaalin saa tuntemaan normaalina ja olet jatkuvasti ahdistunut ja täynnä kapinahenkeä?

    Kaiva jostain biologiaa käsitteleviä kirjoja tai artikkeleja. Ehkä sulle avautuu, millainen luonto ja eläimet ovat aina olleet. Nykymiehillä näyttää tieto tulevan nyt yllärinä? Ehkä tuon mainitsemasi ahdistuneisuudenkin pääset selättämään.

    Äänestä

Sukupuolia on vain kaksi.

Äänestä
  • Tahallaan putkiaivot (?) sekoittavat keskenään termit sukupuoli ja sukuelimet. Sukuelimiä on vain kahdenlaisia. Sukupuoli, mikä siis on identiteetti, määräytyy monen muunkin asian vaikutuksesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tahallaan putkiaivot (?) sekoittavat keskenään termit sukupuoli ja sukuelimet. Sukuelimiä on vain kahdenlaisia. Sukupuoli, mikä siis on identiteetti, määräytyy monen muunkin asian vaikutuksesta.

    Turhaan laitoit. Ei koulupudokkaat tasapäät kuitenkaan ymmärrä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Turhaan laitoit. Ei koulupudokkaat tasapäät kuitenkaan ymmärrä.

    Aina on toivoa, että jankuttamalla ja toistelemalla edes jollakulla luupäällä pienikin lamppu alkais palaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tahallaan putkiaivot (?) sekoittavat keskenään termit sukupuoli ja sukuelimet. Sukuelimiä on vain kahdenlaisia. Sukupuoli, mikä siis on identiteetti, määräytyy monen muunkin asian vaikutuksesta.

    Sukupuolia on kaksi eikä sitä tosiasiaa poista kenenkään miehen tuntemukset tuntea olevan nainen tai naisen tuntemukset olevansa mies, kirurgin veitsi ei poista sitä tosiasiaa, vaikka tekisi sedästä tädin, hormonihoidot ei poista sitä tosiasiaa ja niin edelleen! Häiriöt sukupuolikromosomien määrässäkään eivät poista sitä tosiasiaa, että sukupuolia on 2. Tällä tosiasialla ei ole tasa-arvon, yhdenvertaisuuden, suvaitsevaisuuden kanssa mitään tekemistä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tahallaan putkiaivot (?) sekoittavat keskenään termit sukupuoli ja sukuelimet. Sukuelimiä on vain kahdenlaisia. Sukupuoli, mikä siis on identiteetti, määräytyy monen muunkin asian vaikutuksesta.

    Kyllä, silloin kun identiteettikehitys jostain syystä häiriintyy. Ja kuvitellaan sukupuolenvaihdoksen hoitavan mentaaliset ongelmat.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Aina on toivoa, että jankuttamalla ja toistelemalla edes jollakulla luupäällä pienikin lamppu alkais palaa.

    Sorry nyt vaan, tuo jankuttaminen vain ärsyttää ja tuottaa päinvastaisen tuloksen.

    Äänestä

Sukupuoli on myös eri asia kuin seksuaalisuus tai sukupuolinen suuntautuminen. Sukuelimistä riippumatta.

Äänestä
  • Joillekin se on vaan vaikea ymmärtää ja onhan tuo Opetushallituksen ohjeistus kyllä aivan sekopäinen. Tuossa aiemmin on hyvä kirjoitus miehen ja naisen eroista!

    Äänestä

  • Ei poijaat " pinppiä "tarvi niillä on muita reikiä eri nimillä vaa.

    Äänestä

Peovinssi boikottiin. On niitä muitakin tapahtumia suomen kesässä.

Äänestä

Ennen vanhaan eteläpohjanmaalla vihattiin kommunismia. Kommunismi yhdistettiin luonnollisesti Neuvostoliittoon. Nykyään kommunismin suuntaisia ajatuksia on hieman joka puolella maailmassa, monesti vihervasemmistossa.

Jostain syystä eteläpohjalainen juntti on erittäin äärioikeistolainen. Samalla kun miettii nykyvenäjän johtoa, Puuttin yms, se niiden systeemi on erittäin äärioikeistolainen ja äärikonservatiivinen.

Nyt kun tätä vihervasemmistoa vastustetaan, niin ideologia on hyvin lähellä Putinin Venäjän ideologiaa. Eteläpohjalais juntti tietämättään toistaa Putinin Venäjän ajatuksia länsimaisen yhteiskunnan hapatuksesta. Melko irvokasta siis.

Äänestä
  • Kommunismia on nykyään Euroopassa, ja äärioikeistokonservatismia Venäjällä. Hassusti päin on asiat keikahtaneet.

    Äänestä

  • Erikoista tosiaan. Viha ja rakkaus ovat hyvin lähellä toisiaan.

    Äänestä

  • Vihervasemmistolaista ideologiaa toteuttamalla kantaväestön syntyvyys ajetaan alas. Kantaväestö korvautuu hiljalleen ulkomailta tulevilla. Se on Suomen loppu.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Vihervasemmistolaista ideologiaa toteuttamalla kantaväestön syntyvyys ajetaan alas. Kantaväestö korvautuu hiljalleen ulkomailta tulevilla. Se on Suomen loppu.

    Mv-lehdestäkö kopioit näitä Puuttinin agendaa palvelevia juttuja? Hah!

    Äänestä

Provinssin toimitusjohtaja ollut äärivasemmiston ehdokkaana vaaleissa. Kaupunkilaiset ei kuitenkaan ole luottaneet tähän vempulaan.

Äänestä
  • Niin, keskustahan on nykyään vasemmistopuolue.

    Äänestä

  • Provinssin toimari ominut festivaalin omille arvoilleenko? Jos hän on näitä poikapimppi miehiä niin se ei todellakaan tarkoita että muut on. Selmu ry voisi putsata rivinsä ja palata takaisin perinteikkääseen festivaaliin ilman politiikkaa tai pervoja arvoja.

    Äänestä

Junteilla meni aivot solmuun, kun pitäis vihata kommunismia ja nykyvenäjää samanaikaisesti. Ja kuitenkin junttien LGBT-viha on kuin suoraan äärikonservatiivisen Putinin käsikirjasta. Juntit ei tajua että nykyvenäjä on äärikonservatiivinen maa.

Äänestä
  • Huono koulutus nyt kostautuu. Ei jymmärretä luettua, mennään porukan mukana, helposti jymäytettävinä.

    Äänestä

  • Ei mitään lgbt-vihaa meillä ole. Olemme vain realisteja ja huolissamme suomalaiskansallinen kulttuurin tulevaisuudesta

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Ei mitään lgbt-vihaa meillä ole. Olemme vain realisteja ja huolissamme suomalaiskansallinen kulttuurin tulevaisuudesta

    Puuttinin agendaa toistatte tietämättänne.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Puuttinin agendaa toistatte tietämättänne.

    Ei, vaan teikäläiset toistavat Putinin agendaa nimittämällä poliittisia vastustajia natseiksi.

    Äänestä

Festareilla käpälöity naisten intiimialueita turvatarkastuksessa – nyt puhuu järjestäjä: ”On pahoiteltu tilannetta”

15:25 Seinäjoella viime viikonloppuna järjestetyillä Provinssi-festivaaleilla on ilmennyt tapauksia, joissa turvatarkastaja on tutkinut festivaalivieraita vastoin ohjeita.

Kepun ja vihervasemmiston faktantarkastajat tutkineet, notta onko niitä piluja ja munia samassa ropassa peräkontissa olevan viemäriaukon lisäksi.

Jos billya ei löydy niin tulee lähtö ja persuleima perseeseen.

Äänestä
  • Tai sormi persieseen.

    Äänestä

Haha! Eteläpohjalaisten ongelma on pinppi! Kertoo selvästi, millaisista tonppeleista on kyse. Ha!

Äänestä
  • Persuilla on aina vaikeaa kun on kasvanut lantapatterissa

    Äänestä

Joillekin totuus tekee kipeää ja taistelee tuulimylly vastaan. Mutta katsomalla housuihin oli ne sitten lahkeelliset...siis pitkät tai lyhyet pikkarit tai bokserit selviät tästä testistä kunnialla ja totuudella eteen päin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Osallistu jos uskot että pojille on pinppi. Leimaudu samalla myös LQGTBabcdefghijklmn pridettäjäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu