Perussuomalaisissa on jo epäluuloa koko hallitusyhteistyötä kohtaan

Anonyymi-ap

7

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut on alkaneet ymmärtää, että vastuutakin pitäisi ottaa. Sanomisistakin. Sehän ei käy persuille vaan pitää saada sanoa (ja tehdä) mitä hyvänsä sananvapauden nimissä ja sitten loukkaannutaan, kun muut tarttuvat sanomisiin ja tekemisiin. Herkkähipiäistä sakkia.
      Persut ei ymmärrä vieläkään, että heidän hallituksessa olonsa on RKP:n taskussa, muuten ei ole eduskunnassa hallituksella enemmistöä.
      No hallitus kaatuu viimeistään syksyllä ja saadaan uudet vaalit 😊👍

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😋 ­N­­y­­­m­f­­o­m­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17918424F

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Hallitusneuvottelujen alussa Tynkkyset,Möykkä-Maurit sun muut jatkoi huuteluaan kuten oppositiossa ollessaan,silloin Orpo jyrähti niin hetkeksi laantui huutelu,nyt pitääs Orpon taas jyrähtää ,muuten hallitus ei ehdi oikeita asioita käsittelemään ku kokoajan on jonku Pressun edesottamukset käsiteltävänä.Tai sitte vaan heittää vastuu Persujen tekemisistä Purralle joka on vetäytynyt kuoreensa,ja jos ei Purralla oo auktoriteettiä omiaan laittaa kuriin niin uutta hallitusta saatava kehiin,vaikka vähemmistösellaista.

    • Anonyymi

      Persujen alamäki alkoi jo 🤣🤣🤣
      Kannatus tippuu, nyt kolmas kuukauden päästä neljäs ja siitä aina vaan alaspäin. Syksyllä uudet vaalit 👍

      • Anonyymi

        Persuilla on se outo käsitys että kannatus nousee möykkää pitämällä.


    • Anonyymi

      Ottakaahan vain hyvä asento siellä oppositiossa, voi tulla pitkä istunto, ei taita 4 vuotta piisata. Mestari laittaa katkeroituneiden kommunistien suut suppuun ja päästään oikeiden ongelmien kimppuun ja niitähän edellisen hallituksen jäljiltä on helvetisti.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe