Persujen pressaehdokas

Jo pelkkä harkinta persujen hullutaholta ryhtymisestä pressakisaan saa aikaan naurunremakan.
20235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ehkä Laura Huhtasaari jälleen asettuu ehdolle, saataisiin täten kaksi ehdokasta samasta perheestä, suvusta?

Äänestä

Tuleeko Lindtmanista SSdp:n Fuhrer ehdokas?

Äänestä
  • Lapsekas kommentti noinkin aikuiselta.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Lapsekas kommentti noinkin aikuiselta.

    Paras olisi Teemu Keskisarja . Hienon puheen nyt hiljattain pitänyt eduskunnassa . suomen kehitysavusta . yotubessa

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Paras olisi Teemu Keskisarja . Hienon puheen nyt hiljattain pitänyt eduskunnassa . suomen kehitysavusta . yotubessa

    Ai sama Keskisarja joka on alkanut nyt kirjoitella natseista Timo Hännikäisen, maan johtavan naisvihaajan, Sarastus-nettijulkaisuun?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Paras olisi Teemu Keskisarja . Hienon puheen nyt hiljattain pitänyt eduskunnassa . suomen kehitysavusta . yotubessa

    Höh.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Höh.

    Ei siinä Höh auta ! Mihin suohon suomen miljardeja vuosikymmenet lahjoitettu .

    Äänestä

  • Punikkien aate sateenvarjo

    Äänestä

Hyvä, että teillä on siellä autotallissa hauskaa.

Äänestä

Huhtasaari ja Harkimo, siinä varteenotettavimmat ehdokkaat.

Äänestä

Se Chaplinin näköinen uusi ministeri sopisi hyvin.

Äänestä
  • Eikös se ollut vaimonsa pettänyt edellisessä hallituksessa ? Viiksi setä .

    Äänestä

Vastuuta pelkäämätön puhemies Jussi harkitsee. Tirsk.

Äänestä
  • Hallakadon kannatus huitelee jossain muutaman prossan tietämissä, ei mitään mahiksia. Edes persut itse eivät kannata häntä, koska silloin kannatuksen pitäisi olla 20 prossan luokkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Hallakadon kannatus huitelee jossain muutaman prossan tietämissä, ei mitään mahiksia. Edes persut itse eivät kannata häntä, koska silloin kannatuksen pitäisi olla 20 prossan luokkaa.

    Jussi Halla-Aho ja Teemu Keskisarja ovat hyvin varteenotettavia Presidentti ehdokkaita !

    Äänestä

Vaaleihin on aikaa,voi tulla kemin maalta ,ei musta hevonen ,vaan jytky.Kyllä Paavolla on suomessa vielä kymmeniä tai ehkä satoja tuhansia äänestäjiä.Kuka noin niinkuin kokemuksella nykypoliitikoista voi Paavon peitota.

Äänestä

Naurettava ajatus kun puuttuu perusedellytykset:
- virkamieslain rikkominen
- keskeytetyt yliopisto-opinnot
- potkut YK-virasta
- CV:n väärentäminen

Äänestä

Tarkoitatteko että 615802 äänestäjää oli väärässä, kun äänestivät Halla-ahoa?

Äänestä
  • Varsinkin kun olivat lähes kaikki kantasuomalaisia…

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jo pelkkä harkinta persujen hullutaholta ryhtymisestä pressakisaan saa aikaan naurunremakan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu