Ja harrastettuani voin todeta, että jokainen harrastus on tylsä.
Olen harrastanut kaikenlaista
Anonyymi-ap
13140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jokaisessa harrastuksessa on useimmiten muutama tyyppi joista muiden pitää elää heitä varten.
Ihmisiä tulee ja menee, mutta heidän tehtävänään on ylläpitää jonkun harrastusta!
Suomi on tuhansien harrastusten ja harrastusten maa.
Jokainen harrastus on oikeastaan sama harrastus...näin se menee.
Se on aivan sama keräiletkö postimerkkejä vaiko metsästätkö villien koirien kanssa rajan tuntumassa suunnistajia. Samasta on kyse!
Tulipalojen sytyttämien on toisenlainen harrastus.
Tulipalot kiinnostavat minua juuri sitä varten.
Minulla on tosiaankin kokemusta niin monesta eri harrastuksesta, että ei niistä oikeasti tarvitse edes puhua.
Harrastus voi olla juuri se paikka jossa törmäät maailman häiriintyneimpään ihmiseen. Ei ole mitään takeita mistään. Hahaha. Hölmölässä keksitään aina joku täsmävastaus mikä mukamas on joku ihme juttu. Harrastus on vain yksi tapa käyttää aikaa ei muuta. Ei se auta mihinkään.
Voisin keksiä sellaisen jutun jossa jokainen täytyy käydä koskettamassa pylvästä kädellä ja sen jälkeen kaikki hyvin. Tämän jälkeen kaikki hyvin. Tähän sitten valtiolta rahaa,jotta kaikki pääsevät koskettamaan pylvästä koska pylvään ympärillä on aita ja pääsymaksu on 300 euroa.
Alan heti erikoistua tähän!
Harrastuksen toinen nimi voisi olla ajanviete!
AJANVIETE, AJANVIETE.
EI SE HARRASTUS KETÄÄN HYVÄKSI TEE.