Aika suoraa tekstiä toimittajalta Ukrainan demokratiasta

ja konflktin tukemisesta läsivetoiseilla aseilla.

Tämä pitäisi näyttää YLE:n 20:30 julkaisussa pääuutisena.
Kyllä siinä iltapala menisi usealla väärään kurkkuun

https://rumble.com/v2yfblw-max-blumenthal-ja-ukrainan-konflikti-3-min.-33-sec-suomiteksti.html
11286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Annapa kun arvaan, "toimittaja" on joku nettiblogia pyörittävä salaliittoteoreetikko, joka on ottanut asiakseen puolustaa milloin mitäkin diktatuuria?

1Äänestä
  • Itse ymmärsin että puhui oikeastaan päivastoin, että miksi tukea diktatuuria lähettämällä Ukrainaan aseita ja dollareita?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Itse ymmärsin että puhui oikeastaan päivastoin, että miksi tukea diktatuuria lähettämällä Ukrainaan aseita ja dollareita?

    Hän myös sanoi mustan olevan valkoista, joten paras uskoa.

    1Äänestä

Sattumoisin tyyppi on muuten Russia Todayn, Kremlin uutistoimiston, palkkalistoilla.

Jos siis joku haluaa tietää miksi Ukrainaa ei pidä tämän mukaan aseellisesti avustaa.

1Äänestä
  • Itse taas epäilen että tyyppi on kolmoisagentti joka työskentelee USA:lle, Venäjälle ja Ukrainalle. Ehkä hän on humanoidi ulko-avaruudesta?

    Äänestä

Ukrainaa tulee tukea kaikella mitä irti saadaan, putler eikä rys...vanja lopeta ennenkuin ne on hävitetty maan päältä.

Äänestä

Vittu näitä idiootteja jotka menevät ihan minkä tahansa sivuston juttujen mukaan jos se sopii edes vähän omaan änkyrä/sairas/salaliittoherkkään luonteeseen.

Äänestä

Wikipediasta luemme: Max Blumenthal on yhdysvaltalainen toimittaja ja kirjailija. Hän toimii salaliittoteorioita ja disinformaatiota julkaisevan The Grayzone -verkkojulkaisun päätoimittajana.

Siis todella luotettava todistaja. Ja varsinkin on sitä jos haluaa vaikkapa saada lopullisen totuuden jostain aidosti tärkeästä ja merkityksellisestä kuten Hannu ja Kerttu tarinasta, että pohjautuuko se tositapahtumiin vai onko ihan keksittyä?

No jos jossain muka on talo jonka seinät on tehty piparkkuista niin sehän yksityiskohta jo kertoo että jotain keksittyä on tarinan muodossa meneillään.

Äänestä
  • Miten julkenet epäillä? Olen varma, että Blumenthalilla on vain parhaat tarkoitukset hänen työskennellessään Russia Todaylle.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Miten julkenet epäillä? Olen varma, että Blumenthalilla on vain parhaat tarkoitukset hänen työskennellessään Russia Todaylle.

    Harrastat viihdyttävää vuoropuhelua itsesi kanssa täällä suomi 24 palstalla, jatka toki..

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Harrastat viihdyttävää vuoropuhelua itsesi kanssa täällä suomi 24 palstalla, jatka toki..

    Sen lisäksi että tuo sama tyyppi kommentoi ja vastailee itselleen, hän myös peukuttaa itseään, ja miksi ei peukuttaisikaan, sillä kuka muu häntä peukuttaisi jos ei hän itse?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja konflktin tukemisesta läsivetoiseilla aseilla.

Tämä pitäisi näyttää YLE:n 20:30 julkaisussa pääuutisena.
Kyllä siinä iltapala menisi usealla väärään kurkkuun

https://rumble.com/v2yfblw-max-blumenthal-ja-ukrainan-konflikti-3-min.-33-sec-suomiteksti.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu