Persujen sekoilut järkyttää kokoomuksen tolkun ihmisiä

19212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

On kokareissakin muutamiin kuappinatseja .. Mut tais eronu Elina saa a orppon pään sekasi ..

Äänestä
  • Meinaakkos että olis? Laitaha linkki.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Meinaakkos että olis? Laitaha linkki.

    Ellullakin natsi-taustaa?

    Nyt pitäisi alkaa tutkimaan oikein kokonaan tuon persu- ja kokoomus-sakin natsipersuilut menneiltäkin vuosilta-

    tuntuu olevan aikalailla natsi-aatetta mukana tuolla sakilla...

    Äänestä

Mediapeliä.... Tehdään kärpäsestä härkänen, ja siitä uutisoidaan juttua viikko tolkulla.

Kun lukee uutiset, ne on pelkkää sepitettä. Ajojahtia.


Eivätpä uutisoi Ranskan sisällisodasta, miksei?
Ompa kumma, Ettei se ylitä uutiskynnystä. Mutta sateenkaarihömppä ylittää. Ilmeisesti se kiihottaa toimittelijoita juttuun asti.

Äänestä
  • halla-aho persu persut:
    google käännös- translate.:

    "Tehtaanpuiston homon kanssa mietin hetken, että jospa hakisin yläkerrasta pyssyn ja ampuisin päähän. Olisiko siitä seuraava hekuma niin suuri, että se ylittäisi vankilareissusta seuraavan harmituksen? Väkivalta on nykyään aliarvostettu ongelmanratkaisukeino." - Halla-aho kirjoituksessaan- Scripta-blogi, internet
    --------- english. ------------------
    "With the gay man in Tehtaanpuisto, I thought for a moment that if I got a gun from upstairs and shot him in the head. Would the resulting gratification be so great that it would exceed the annoyance of a trip to prison? Violence is an undervalued way of solving problems these days." - Halla-aho in his writing.

    Joillekin lauseille voi olla sukupuolikohtaisia vaihtoehtoja.
    -------------------------

    "V. 1991 metallimusiikki Fear-lehti haastatteli lukioikäistä Halla-ahoa- kysyttiin "haluaisitteko olla orjakauppiaita", johon Halla-aho vastasi:

    – Minä ainakin haluaisin piiskata ja komennella n--kereitä. (Tämä ei ole huumorivastaus. N--keri ei ole naurun asia. Minä olen arjalainen ja ylpeä siitä.)

    Sulkeissa oleva lisäys oli toimittajan mukaan Halla-ahon tekemä."
    --------------- engl. --------------
    "In 1991, Fear, a magazine focused on metal music, interviewed high school-age Halla-aho. In the interview, the question was asked, "Would you like to be a slave trader", to which Halla-aho answered:

    – At least I would like to whip and command the n--gers. (This is not a humor answer. N--ger is no laughing matter. I am Aryan and proud of it.)

    According to the editor, the addition in parentheses was made by Halla-aho."

    https://fi.wikiquote.org/wiki/Jussi_Halla-aho
    -----------------
    Totuus on rankka persuille....

    1Äänestä

Kyllä Persujen ja Kokoomuksen sekoilut järkyttää normaalia ja järkevästi ajattelevaa kansalaista puoluekannasta riippumatta.
Kohta olemme veloissa ja lamassa samaan aikaan kun tuhon hallitus pääsee vauhtiin.

1Äänestä
  • No kerrohan sinä järkevästi ajatteleva kansalainen kuinka sinun elämän laatu on järkkynyt uuden hallituksen myötä muuten kuin vituksen myötä koska persut nousi hallitukseen

    Äänestä

Aloittaja on nyt erehtynyt. Ei kokoomuksessa ole tolkun ihmisiä vaan mulkun.

1Äänestä

Mistähän sekoilusta mahtaa olla kyse?
Ainoa mitä tässä on viime päivinä tapahtunut on median ja kansalaisten noitavaino perussuomalaisia kohtaan!

Äänestä
  • Noitavaino sulla on housuissasi.

    Äänestä

Orpo jää kesäloman jälkeen sairaslomalle?
Mykkänen PM:ksi?

Äänestä
  • Vaara on olemassa!Ei sil oo omasta takaa ajatuksia eikä ,johtamistaitoja.Se on semmonen nurkan takaa huutelia.

    Äänestä

Pitihän se arvata kun persut pääsivät hallitukseen, samaa sekoilua ja räkyttämistä jatkavat kuin oppositiossakin.

Äänestä

Purra lupasi kaataa hallituksen jos Junnila joutuu jättämään ministerin tehtävät.

Purra petti äänestäjät jo kuinka monennen kerran.

Purra ennen vaaleja: Se ei meille käy

Purra vaalien jälkeen: Näin se meiltä käy

https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617

1Äänestä

Miksi Ben Z on nykyisin joka.päivä Ylellä tekemässä vaalityötä ? Eikö toimittajat ilkeä sanoa että ei kiitos, nyt olet ängennyt jo aika moneen ajankohtaisohjelmaan valkopesemään kokoomuksen ja persujen natseja.

Äänestä

Kannata Persuja. Muut puolueet ovat natseja.

Äänestä
  • Vain natseja. Persut sitten lienevät supernatseja.

    Äänestä

Persut kusetti äänestäjät ja nyt vielä hallituskumppanit.

Äänestä
  • Persujen äänestäjiä on helppo kusettaa.

    Hallituskumppaneita onkin vaikeampi kusettaa, ei varmasti onnistu loputtomasti tämä kusetus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokoomuksessa järkytyttiin ja RKP:ssä ennustetaan jo hallituksen kaatumista.

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/nain-mepit-arvioivat-suomen-kohua-kokoomuslainen-jarkyttyi-rkpsta-valaytetaan-jo-hallituksen-kaatumista/5e9881cb-6c71-4e49-9acd-e0817bdd3e86

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu