"Valkoinen talo: Rypälepommien toimittamisesta Ukrainalle yksimielinen päätös "
Korona kohdistui BRICS-valtioihin - ja seuraavaksi USA kokeilee Agent Orange'a ja napalmia ja siihen Venäjä vastaa ydinaseella.
Korona kohdistui BRICS-valtioihin - ja seuraavaksi USA kokeilee Agent Orange'a ja napalmia ja siihen Venäjä vastaa ydinaseella.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Missä varastossa ne Suomen jalkaväkimiinat?
Ei tarvita miinoja, meillä on "muuri" ;)
... ja meillä on TAWJA! Joka korvaa yksinään kaikki maamiinat!
PS: Paljonhan Putin muutes makso Tawjalle et toikin älyvapaa kielto saatiin täällä aikaseks!? :/
Tuuha Putin ottaa kuppii, jutellaaan...
Taas on tiltu saanut käskyn pelotella ydinaseilla.
Ydniase on aseista parhain - vieressä räjähtää - pari mikrosekuntia ja olet plasmaa ..
Rypälepommi on ikävä ase, mutta venäläiset ovat sellaisia jo Ukrainassa käyttäneet.
Se, että 5% paukuista jää räjähtämättä on harmillinen juttu vuosien päästä, mutta jos noita pommeja kylvetään lähinnä vain juoksuhaudoissa olevien venäläisten niskaan, niin sodan jälkeinen raivaustyö ei ole kovin kummoinen juttu. Venäjä on käyttänyt aseita myös asutuskeskustaisteluissa, joissa räjähtämättömät ammukset ovat todellinen ongelma
joukkotuhoaseet olisi oikea sana, oli hyviä opettajia joskus lukiossa, joku tutkielmakin, oikeasti rehtori ehdotti aineistona jotain kirjaa missä niistä juttuja biologiset aseet, joukkotuhoaseet yleensä.
USA heikentää Venäjää viimeiseen ukrainalaiseen.
"massatuhoaseisiin"!?
Onks se Pietarin trollitoimiston viimeinenkin suomenkielen kouluttaja lähetetty rintamalle? Koska tällä puolella itärajaa ei tunneta ku joukkotuhoaseet!
Milloin Itämerellä rytisee suomi ottaa turpaan 100 - 0 saadaan jälleen rakennus rahaa eu/USA
"Vuodesta 1964 vuoteen 1973 Yhdysvallat teki 580 000 pommituslentoa Laosiin. Sinne pudotettiin keskimäärin joka kahdeksas minuutti koneellinen räjähteitä. Laos on väkilukuun suhteutettuna maailman pommitetuin maa.
Vielä 50 vuotta viimeisten pommien pudottamisen jälkeen laosilaisia kuolee ja vammautuu niiden vuoksi. Sota-ajan loppumisen jälkeen jopa 20 000 laosilaista on kuollut erilaisiin puskista löytyneisiin räjähteisiin.
Räjähteiden saastuttama maa vaikeuttaa köyhyydestä nousua. Laosissa on valtavasti alueita, joita ei voida viljellä ja joihin ei uskalleta rakentaa.
Ammattilaistiimit ovat raivanneet maa-alueita yli 25 vuotta. Rahaa on kuitenkin niin vähän, että valmista tulee ehkä vasta sadan vuoden kuluttua."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009704213.html
KYLLÄ USA OSAA TEHDÄ HYVÄÄ MAAILMALLE!
Ensin ennen elokuuta ukrainassa ydinvoimalaitos possautetaan ja elokuussa ydinsota .