Siis sellaisia, joita ei voi tai halua käyttää. Silti tärkeitä hetkiä. Joskus kohtaa ihmisen, joka Jää Soimaan sieluun. Jonka kanssa vaihdetut sanat muistaa pitkään. Jonka aJatukSiin ja toiveisiin sai katsoa hetken. Siinä kuunnellessa mietti mielessään, että tuollainenkin ihminen voi olla. Noin älykäs ja vaatimaton. Jospa tuollaisen JoSkus jostain löytäisi. Olisi kiva tutustua.
https://youtu.be/UzWIOT1-TPg
https://youtu.be/UzWIOT1-TPg
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin. Olis vietävän mukava tutustua sellaiseen mieheen. Sadekin lakkasi. Takas muihin toimiin.
Surullinen aloitus. Jos ei halua käyttää tilaisuutta, kun sellainen vastaan tulee.
Ja minä olisin halunnut. Se toinen ei.
Saattaa tietysti olla, että ei vain pystynyt. Jäänee arvoitukseksi. Silti on ikävä. Joka päivä. Ja miettii, että ehkä joskus. Saisinko hänet elämääni, vielä joskus?
Sellaista. Joka päivä. S:ää ja J:tä.
On niin monta tahtojaa aina on joku tahtomassa tai opettamassa. Samaan aikaan tilaisuudet menee ohi eikä niitä saa takaisin tai jonkun puuttuminen toisen elämään on aiheuttanut muutoksen eikä voi enää toimia eikä tehdä niin kuin haluaisi.
Joskus on tullut vastaan.
Usein on naisen vienyt heidän oma ylpeys tutustumisen vaikeuteen, jonkin miehen kyrpä tai päihteet
Ei ollut mikään noista syynä.
Ap.