Rasismi on uusi normaali

Anonyymi-ap

Tervetuloa itäeurooppalaiseen Suomeen, jossa rasismi on uusi normaali. Olemme päässeet tähän tilanteeseen Kokoomuksen, RKP:n ja Kristillisten vankalla tuella.

11

206

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut olivat kuulemma irtisanoutuneet rasismista jo vuonna 2011. Pitääköhän paikkaansa?

      • Anonyymi

        Pitää ymmärtää, mitä rasismi ylipäätään edes on. Rasismi on eriarvoista kohtelua, eli syrjintää perustuen ihmisen rotuun tai etniseen taustaan.


    • Anonyymi

      Suomi muistuttaa nykyään enemmän Slovakiaa kuin Tanskaa. Kiitos persut!

      • Anonyymi

        Ei, tuosta kiitos kuuluu Tanskan ja Suomen demareille.
        Häpeäksi Suomen demareille.


    • Anonyymi

      Uskomatonta tuo ett hallituksen erikseen pitää ilmoittaa etteivät hyväksy rasismia. Kai nyt Orpon olisi pitänyt tajuta ett persut hallituksessa tuo ongelmia, kaikkihan on tiennyt millaista äärioikeistoporukkaa persut on, ei olisi pitänyt yllätyksenä tulla nuo jutut mitä on jo tullut esille. Ei ihme olisi, jos tulee jotain vielä lisääkin tietoa persuministerien tekemisistä. Orpo haluaa vaan runnoa hallitusohjelmansa läpi hinnalla millä hyvänsä. Silkka vitsi koko hallituksen poppoo, persut läpällä valinneet kaikkein pahimmat rasistit hallituksen ministereiksi. Orpolla on tärkeämpää olla maailmalla esillä, kuin pistää hallituksen ministerit järjestykseen ja ruotuun.

      • Anonyymi

        Maan laillinen hallitus ei ole vitsi. Se on meillä merkkinä toimivasta parlamentaarisessa demokratiasta. Sillä on vahva valmistelu- ja toimeenpanovalta. Ja sitä sinun tulee kunnioittaa, sillä se suojelee sinua.


      • Anonyymi

        Luuletko tosissasi, että suuren länsisuomalaisen metalliyrityksen perussuomalaisia äänestävät hitsaaajat ja asentajat ovat äärioikeistolaisia. Kummallisia tietoja levitetään vasemmiston vaalitappion jälkeen.


    • Anonyymi

      "Täytyy nimittäin muistaa, että rasismi ja mahdolliset ongelmat maahanmuuton suhteen ovat kaksi täysin erillistä asiaa."

      Noin lausui presidentti Niinistö ja sehän pitää paikkansa. Jotkut kuvittelevat rasismiksi vähän kaikenlaista, vaikka kyseessä ei edes olisi rasismi.

    • Anonyymi

      Voi ei Suomi ole yksin tässäkään asiassa. Hyvää huolenpitoa maahanmuuttajille tarjoavissa maissa on vahvoja maahanmuuttovastaisia puolueita ja ilman laillista järjestäytymistä toimivia ryhmiä. Ei maailmalla ihmetellä sitä, että meillä on sellainen asianmukaisesti järjestäytynyt laillisesti toimiva puolue.

    • Anonyymi

      Kansa halusi persut valtaan! Nyt Marinin tollodemut yrittää loata Siomen maineen,vallanhimosaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      71
      4116
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2361
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2204
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1741
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1612
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1512
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      80
      1487
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      1246
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1173
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1135
    Aihe