Riikka on kuin suomineito, joka yksin yrittää taistella kaksipäistä kotkaa vastaan ja haluaa asettaa kotimaan kansalaiset etusijalle. Maahanmuuttobisnestä pyörittävä valtaeliitti roudaa suomeen urakalla kaiken maailman mokkakikkeleitä, turkkilaisapinoita, n-ihmisiä ja pikkusomppuja ym.....valtion omistuksia ja maa-alueita myydään edelleenkin mm. ryssille. Koko valtaeliitti eli stalinistit ovat Riikan ja tavallisen kansan kimpussa.
Riikan noitavainoaminen
Anonyymi-ap
35326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
hölmö trolli-aloitus, ei jatkoon.
En olisi aivan noin epätoivoinen, kiinnostusta asiaa kohtaan vaikuttaisi olevan.
Kyllä tuo taisi olla ihan aitoa persuilua. Ei muut kehtaa ulostaa tänne ihan noin aivottoman mahtipontista henkilönpalvontaripulia.
Noita hän näyttää olevan loitsuineen ja kirouksineen päivineen.
Ei häntä kukaan vainoa, mutta kysyä voi, onko loitsijan ja kiroajan paikka ministerinä hallituksessa?
riippu keitä loitsutaan ja kirotaan
Hän on aikoinaan käyttäytynyt järjettömästi järjettömäss tilanteessa. Jokainen jota on uhattu ampua, tehdä sellainen ele, tiedottaa siitä vihoissaan porukoilleen. Onko nämä vierasmaalaiset uhkaajat pyytäneet anteeksi? Oppositio on kiihdyttänyt itsensä täyteen kiimaan keksityssä nasivainossaan.
Niin kuin toivonut kerjäläisten päälle sylkemistä tai turkkilaisten nimittämistä apinoiksi ym. ym., oliko hän silloinkin "järjettömässä tilanteessa"? Kaikki selittyy lähinnä sillä, että Purra on umprasisti ja hyvin pahantahtoinen ja tunnekylmä ihminen.
Toivottavasti tavallinen veronmaksaja ymmärtää mihin tämä islamilla aivopesty vihervasemmisto ”eliitti” vie maatamme!
Ruotsi on Ruotsin ja Ranskan tiellä, eikä loppua ole näkyvissä!
Kun katselee noita pääkaupunkiseudun lähiöitä, niin alkaa näyttämään jo pikkuhiljaa siltä ettei edes olla SUOMESSA!
Mutta demokratiassa enemmistö päättää minkälaisessa SUOMESSA me asumme!
Jos enemmistö haluaa hiltittomasti lisääntyvien, ikuisesti elätettävien, integroitumattomien kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJIEN kalifaatti SUOMEN, niin äänestämällä vihervasemmistoa, kepua ja RKP:tä se onnistuu varmasti!
Kuten edellisellä hallituskaudella saimme nähdä….
Joo ei hyvältä näytä tuo huoltosuhde . Eikös kaikkien pitänyt olla koneinsinöörejä ? Ainakin moniosaajia .Tuo huoltosuhde syyte sysätty muka ikääntyvän väestön syyksi .
Moniosaajia ne kyllä on, mutta ei hyödyllisiä yhteiskunnalle!
Näinpä, kuinkas muutenkaan.
On tuo surkeaa.
Media ja vihervassarit vainoavat.....
😢😢 Persu uhriutuu, mitä te olette viimeiset neljävuotta tehneet.
Nyt on aika maistaa omaalääkettä.
Jaahas huomenna keitän perunat. On hyvä kun vielä saadaan kotimaista varhaisperunaa kaikki kiitos suomalaiselle viljelijälle.
Et taida kuulua niihin Persuihin jotka ennen Corona ihmettelivät miksi maksetaan viljelystukia, kun Europassat saa halvemmalla.
Valitan, en kuulu persuihin enkä muihinkaan, olen vain tavis.
Riikka kusetti meitä äänestäjiä jo aikaisemminkin. Nyt mitta täyttyi kun pyysyi julkisesti anteeksi matuilta.
Purra perui lupaukset äänestäjilleen heti vaalien jälkeen.
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Ainakin on näillä matuilla bisneksiä tekevillä nyt tiedossa ettei yli puolet kansasta hyväksy ! Että meidän verovaroin nuo elelee kuin kovatuloiset eläkeläiset ,
Keitä hyötyy siirtolais ja maahanmuutto bisneksestä?
Joo oon nähny tämän. Miksi tuplapostaat tätä?
Yritykset, ja Kokareet kaverit jotka perustavat vastaanottokeskuksia vanhoihin kyläkouluihin. Kuten tekivät Sipilän hallituksen aikana.
Persut kuohitaan persuudesta. Mitä jää jäljelle? Nöyrä, eliitille kumartava pieni porukka. Persujen kannattaa poistua hallituksesta, ajojahti on jo sitä luokkaa. Vihervasuritoimittajat pitävät persuja esillä ja ilmoittavat ulkomaan toimittajille ” tietojaan” kuten joku Tulikukka Frensee uutisissa innoissaan selitti. Naurettavaa tonkia jotain 15 vuotta vanhoja juttuja. Vihervasurit on ihan pimeitä. Hallitus nurin vaan ja uudet vaalit.
Todellakin paikaansa pitävä aloitus. Ei ne punaiset eivät voita meitä persuja.
Oliko tyhmyydestä kyse.
Viherkomut maalittavat ministeriä. Kokoomusta halkaistaan seuraavaksi, todennäköisesti Sammallahti (Kok) on seuraava "Rydman".
Jälkimmäinen on Persu.
No eiköhän tämäkin kalahda vielä vihervasemmiston omaan nilkkaan…
Lässyn lässyy, sinä ja muut Persut ette näe mitään virhettä, jos näette ette myönnä.
Maailmallakin jo ihmetellään, mutta eivät Persut ole vielä tajunneet ettei kaikki ole nyt kohdallaan.
Minä olen tavallista kansaa. En koskaan persu.
Noitaa vainotaan, ihan loogista.
Vasurit on se kaksipäinen kotka joka yrittää repiä Suomen kansan Riikan sylistä. Toivottavasti ote ei lipeä.
Riikka saa tulevana itsenäisyyspäivänä Suomen leijonan korkeimman asteen vapaudenristin timanttien kera ponnisteluistaan Suomen hyväksi.
Vaarallisia aikoja eletään kun kommarit kyseenalaistavat jo vapailla demokraattisilla vaaleilla valittujen päättäjien mandaatit.
VÄESTÖNVAIHTO, PERKELE!
Tässä enää kannata edes töitä tehdä. Sen verran surkeeta touhua on.