Onko KorruptioNiinistöOligarkin syyttäminen kielletty Venäjän takia ?

Anonyymi-ap

Erikoiselta vaikuttavat EK-medioitten väitteet, ettei lainvastaista, äärioikeistoekstremististä Neonatsihallitusta ja KorruptioNiinistöOligarkkia, saisi syystä kritisoida ja vaatia vastuuseen, "kun Venäjä".

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/237ed93e-7a83-4b73-b414-bdd20000d272

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17857559/kaviko-korruptioniinisto-massaraiskaaja-nygardin-saarella-#comment-120863415

Hyvinhän nuo taisivat viihtyä venäläisten kesken, tuolla massaraiskaaja NygårdOligarkin raiskaamosaarellakin, KorruptioNiinistö ja muut EK:n pörssirikolliset.

https://yle.fi/a/74-20036180

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

Olennaista KorruptioNiinistöTrumpistin kritisointi- ja syyttämiskiellossa on, että se koskee vain tavallisia kansalaisia, veroparatiisi-pörssirikollisia, äärifasistisia neonatseja se ei koske laisinkaan. Niille Venäjä on edelleen kauppakumppani, ollut koko Ukrainansodan ajan ja tulee olemaan jatkossakin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

KorruptioNiinistöOligarkki kuuluisi olla, ison kritiikin ja selvityksien kohteena, syytteissä Suomen kansan kurjistamisesta, kahtiajakamisesta, eriarvoistamisesta, ison köyhyysongelman aiheuttamisesta, valtion ja eläkerahastojen ryöstämisistä verokeitaisiin, AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneille NatsiKokoomuksen pörssirikollisille, systemaattisesti VVM-ministeriajoiltaan alkaen ja jo aiemmin.

Mistä löytyisi se rohkea taho, joka murtaa tuon EK-medioitten ym viranomaisten tosiasioista vaikenemis-konsensuksen - sitä päivää Suomen kansa aktiivisesti vaatii.

12

983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

      Toimittajat hampaattomia ja kynnettömiä lampaita, kun eivät koskaan edes kysy, miten paljon vahinkoa KorruptioNiinistöOligarkki, on valtion korkeita virka-asemia, väärin pelkästään AutokratiaUsan pörssirikollisten etujenajamiseen, kansamme kurjistamiseen ja eriarvoistamiseen, ison köyhyysongelman aiheuttamiseen Suomeen, sählännyt. Saa sählätä näköjään loppuun asti, vasta kun potkaisee tyhjää, sittenkö kritisoidaan oikein urakalla, vaiko sittenkään ?

    • Anonyymi

      Koko Ukrainansodan ajan, veroparatiisiyritykset / pörssirikollisOligarkit, ovat jatkaneet veroparatiisibisneksiään Venäjän kanssa, kuin ei mitään. Suomen kansan suuta vaaditaan koko ajan tukittavaksi, "kun Venäjä" - verukkeella, mutta pörssirikollis-äärifasisteille täysin eri lait, eikä EK-medioissa sanan sanaa, edes pientä kritiikintynkää.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa

      • Anonyymi

        Ei EU:lle kuulu Suomalainen korruptio ainakaan yksityistieasioissa. Nämä ovat maan sisäisiä. Pääti komissio.

        Keskustan junailema "paskalaki" näkyy nyt kannatuksessa. Tästä viisastuneena kaikki puolueet yhdessä uusivat yksityistielain eikä yhdenkään kannatus laske. Suomi on maailman taitavin korruptiossa. https://keskustelu.suomi24.fi/t/17961941/tiemaksun-ulosotto


    • Anonyymi

      Kuule ei ketään kiinnosta. Olet kyllä todella säälittävä näine linkkeinesi.

      • Anonyymi

        Itse olet säälittävä, etkö keksi mitään omaa sanottavaa, vain perässä jolkottaminen ja hurttana räkyttäminen. Aika monia kiinnostaa, enemmistöä jotka välittävät, mitä omalle kansallemme tapahtuu ja tehdään.


    • Anonyymi

      No olihan rykäisyjä, eihän tuosta normaali ihminen saa mitään selvää mitä kaikkea sekopään päässä liikkuu kun tuollaista suoltaa, tajuaako itsekään enää?

      • Anonyymi

        Oletko lukihäiriöinen, siihen saa apua, hae.


    • Anonyymi

      Neonatsit örähtävät heti, kun yhteiskunnan todellisuudesta, vakavista asioista, oman kansamme kohtalosta on kyse.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928067/itsemurhat-tapissa-koyhyysongelman-takia---eivat-parane-quotpuhelinsoitollaquot

      Suomen valtion / kansanedustajien ja viranomaisten, vakava velvollisuus ja tehtävä, on alkaa välittömästi valmistelemaan, Pohjoismaisia 2000€/kk ajanmukaisia MINIMIELÄKKEITÄ Suomeen. Joka toinen päivä yli 65-vuotias Suomen kansalainen, päätyy itsemurhaan, taloudellisesti oikeusturvattomaksi, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettuna. Se on lainvastaista ja rikos eduskunnalta / Neonatsi-pörssirikollisten äärioikeistoekstremistihallitukselta.

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomen kansalaiset kelpaavat vain, AutokratiaUsan ym verokeitaiden, kansalaisiksi kansalaisuuden vaihtaneiden, PetosKok-pörssirikollisten käteiskassaksi pörssirikollisuuteen, mistään emme saisi mielipidettä sanoa, saati kieltäytyä, tai edes äänestää, kuten kävi hyökkäysliitto-hävittäjäryöstöjen kanssa, Suomen kansalta kysymättä pörssirikolliset, tuon virhepresidentin keekoillessa kukkona tunkiolla, keskenään eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset päättivät, eli käytännössä laittomia hankkeita edelleen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      Suomen ryöstäjille levittelevät punaista mattoa EK-medioissa, kun pitäisi osoittaa Exit-kylttiä, että alkakaa kalppia tuosta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

      Paljonko KorruptioNiinistöTrumpistilla, on varoja kerättynä Sveitsin tai Cayman saarten pankkeihin ? Tietääkö kukaan, miksi ek-mediat eivät uutisoi, eikös Neonatsihallituksen KorruptioValtonen jo kerran jäänyt kiinni, myös Cayman saarille varallisuuksien kätkemisistä, ja nyt törkeistä rasistista ulostuloista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

    • Anonyymi

      Suomessa tulee olemaan aidosti toimintakykyinen hallitus, seuraavan kerran vasta, kun ensin akuutein, ihmishenkiä vievä, vakavin ihmisoikeusrikos, eläkeläisköyhien taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpiteleminen lopetetaan ja toteutetaan aito, ajanmukainen 2000€/kk MINIMIELÄKKE oikeusturva, Suomen sairaus-kansaneläkeläisille, vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17931002/neonatsihallituksen-lainvastaisuuksista-vakavin-elakelaiskoyhyys-hatatila

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4360
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4099
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3756
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      114
      3673
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3557
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3383
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      89
      2952
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2656
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe