Seurannut noita Vesilahtelaisia mönkijäsankareita ja heidän liikennekäyttäytymistään ja miettinyt mitä vaatimuksia on että saa sen ajokortin mikä oikeuttaa rälläämään teillä ja kauppojen pihoissa kuin mielipuolet näillä alv vähennyskelpoisilla traktorimönkijöiksi kutsutuilla laitteilla.
https://yle.fi/a/74-20040810?fbclid=IwAR1qZA6P2Ts3o16gQgksZWb4XM6ecrpZKlu2E2gnXlDOW6RrijG-Xa78aQQ
Riittääkö etänä teoria/inssi kortin saantiin
Anonyymi-ap
2
211
Vastaukset
- Anonyymi
Riittää kun ajaa apinan raivolla , eikä piittaa liikennesäännöistä tippaakaan. Mutta missä ne liikennesäännöt olisi oppinutkaan jos mönkijä luokitellaan traktoriksi ja traktorikortin saa jos osaa laskea kolmeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481291- 1601115
- 61997
- 8802
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli183785Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27766Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51751- 11749
- 346728
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78685