Näin tulee käymään.
Keskusta erottaa Purran
Anonyymi-ap
6161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Keskusta ei erota ketään ENÄÄ, on jo oman puolueensa KASALAisten Luottamuksesta erottanut !!!!!!!!!!
RKP tukee keskustaa tässä asiassa.
Rasisti korttien heiluessa kopa siitä, että Purran viitatessa "mustalla säkillä" siihen, että Suomessa jopa maahanmuuttaja naisille täytyisi kuulua ihmisoikeudet saa kaatua Orpon hallitus että pääsee huulipuna 2 kepujen kanssa taas "Kempeleen ovia avaamaan" ja viemään Suomea Ruotsin tielle sekä EU_n holhoukseen velalla taas kaiken kuitaten.
Ei muuta kuin orpon hallitus nurin, uudet vaalit pystyyn ja blokki vaalien jälkeen blokki hallitusneuvottelut kokoomuksen ja persujen toimesta ettei ole muuta vaihtoehtoa kuin huulipuna kakkonen. Se olisi niille ihan oikein että joutuisivat siivoamaan omia jälkiään kokoomuksen ja persujen kutsuessa huulipuna kakkosta marinin opeilla äärivihervasuripuolueeksi. Jonka ministerien äärivasemmistomateriaalia vuodelta kivi ja kirves alkaisi kokoomus ja orpo kaivelemaan heti hallituksen nimeämisen jälkeen. Kaikki Li Anderssonin antifa kytkökset kuten myös Arhinmäen jne jne jne jne jne jne.
Ei vain tule onnistumaan koska orpon hallitus ei kaadu purran saadessa luottamus. Minkä mm kepu varmistaa sillä, ettei kepulaisia pahemmin kiinnosta keskeyttää kesälomaansa mokoman takia. Siihen jopa ohjeistetaan kepujohdon toimesta koska ajankohta hallituksen kaatumiselle on ihan liian aikainen koska kepujen kannatus persujen kustannuksella ei ole vielä noussut.
Kepu pettää aina. Jos ei muita, niin sitten oman puolueen edustajia. Purran pettäminen kävisi paremmin, jos kepulitkin olisi hallituksessa.