Kuoleman kellojen kutsu ääni kuultu

Anonyymi-ap

Niin paljon tekemättötömiä töitä kattoremontti ei kestä talven lumeja pakko suorittaa vaikka henki menisi ,heinälavon katon nostanut ylös samalla tavalla se paino 10000kg nyt vain 100kg varmitunkki ja pölkyllä erikois osa tehdä puu pysyy siinä jatkuvasti. Sitten soittaA lääkäriin jos aika menee liian kauvas päivystyseen soittaa mää yskin VERTA kaikki jotka olleet lähempänä minua kuin 1m nekin yskivät VERTA ruoka, vesi ,ilma ei mene alas toisinaan .Eikö pitäs jo vähän tutkia 😷😲🤔.Ettei lintuinfulenssia olis vaan.

4

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuoleleman kellojen kutsu ääni kuultu=On vaimentunut myrkyllä pursutellut suuta joka päivä ei tarvitse yskiä jatkuvasti verta aamuisin. Vain harjalle tarvitsee laittaa pellit vain .Seuraava työtehtävä odottaa puun kaato haarapuu katkennut 7m korkeudelta latva 4m matkalta käyrästi maantielle kallellaan enolle hyvä lisä polttopuu ettei erikseen sille tarvitse puita ostaa vedätykselle pitää panna 10m korkeudelta köysi laittaa puun ympäriltä .Auton ruostesuojausta ettei katsastus mies hylkää siitä kohdasta,1 talon pelttikattoa korjata vesi virtaa suoraa seinän sisälle.Serkulla käydä sillä tippunut auton avaimet metsään minulla on malminetsintä laite 2ha alueella kaikkien kaadettujen puiden ympäriltä kokeilla jos vaikka piippaisi ,traktoriin vaihtaa parempi radio rätisee pioneeri,virtalukossa johto poikki,jarruneste säiliöitä korottaa 2cm jarruputki hankautunut puhki, jarru jumissa .Sylinterin vaihto ,sitten verikoikeisiin,ruohon leikkuuta monessa paikassa ,jokohan ihan riittävästi🥺😓🥵siinä on.

    • Anonyymi

      Hyvin ehit vielä heinäladon kattaa lumet kantaviks.
      Ens viikolla lie kait sateettomia päiviä.

      Korota saman tien vähän harjakorkeutta, niin lumet puroo pellikatolta veks suojasäinä.
      . velipuoli.

    • Anonyymi

      Meitin kaappikellosta pääsi käki pakoon, kun jokin juoppo jätti oven auki. Kukkuu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe