eikös kansa äänestäny juuri persut voittoon. miksi vaalit ja kansan äänestys pidetään jos tuloksen jälkeen hävinnyt osapuoli voi jollain luottamus äänestyksillä vielä edudkunnassa muuttaa kansan tahtoa ja eduskuntavaalien tulosta.
pulinat pois ja viher vasemmisto voi sen maalittamisen ja kiusan teon lopettaa välittömästi, itsekin vihervasemmiston politiilot jotkut tekevät jotain virheitä ja niistä ei koskaan heidän mielestä tarvi luottamuksesta äänestää ja heillä on heti omille täysi tuki.
ai niin vihervasemmiston mielestä mailmassa ei saisi olla kuin heidän ajattelu tapa, kaikki muu erimielisyys on tuomittavaa.
kansa äänesti ps
3
157
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos. Hyvä analyysi. Vihervasemmistolle mikään ei ole pyhää. Ei Perustuslaki, ei Valtiosääntö, ei ihmisoikeudet, ei totuus, ei valtiovarojen hoitaminen.
Kun mustaamiskampanja käynnistyy kuukausia ennakkoon nimeämällä ryhmän, joka penkoo kaiken pahaksi todistettavan pahan ja vaiettavan hyvän, on sietämätön pahuus iskeytynyt maan politiikkaan ja hallintoon. Uskon, että toimeksiantaja kokee vielä lopun elämänsä ajan huonoa omaatuntoa ja kauhu-unia. On helppoa nimetä NL:n johdosta se henkilö ja murhamies, johon tämä suomalainen päättävän tason toimeksiantaja persläpi on verrattavissa. - Anonyymi
Oppositio nyt rääkyy,että kansa oli väärässä?
- Anonyymi
Tarvitaanko maassamme kuin YX- puolue nimittäin RKP, jos kaikkien pitäisi muka olla samaa mieltä heidän kanssaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226089- 292150
- 1771982
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731017
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24932Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775