Mikäs Lindtmanin tilanne on?

Saako osallistua demareiden pj-kilpaan? Olisi erikoista, jos saisi ja osoittaisi sdp:n väheksyvän Antin natsitaustaa.
9158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Britanniassa nousi aikoinaan suuri kohu,kun prinssi Harry oli kuvattu natsivermeissä. Pahoitteli kai tapahtunutta,oli silloin varsin nuori.. lindmanin tilanne vakava, samoin Haaviston,joka on kirjassaan inhimillistänyt Hitlerin

Äänestä

Natsitausta on eduksi jos on demari.

Äänestä
  • SE ON SUORANAINEN VÄLTTÄMÄTTÖMYYS, JOS MIELI PÄÄSTÄ YTIMEEN SANOI PAAVO LIPPONENKIN.
    JUTTA URPILAINEN SANOI SIELTÄ KUULUU OIKEIN KOVAA PAUKETTA.

    Äänestä

  • Ei ole suomen historiassa ennen nähty tällaista vasemmiston ajaman, vihan ja katkeruuden hallitseman ajojahdin veroista pelleilyä. Aikuiset ihmiset "ihan tosissaan"muka kauhistelevat ja pöyristyvät! Pieni osa suomalaisista median johdolla häpäisee suomen ja suomalaiset, teennäinen, hysteerinen silkka ilkeys vallalla. Tuskin loppuu ennen todella vakavia seurauksia.

    Äänestä

Demu ja vihersaasta saa valehdella ja anteeksi pyyntökin on vitsi.
Yksi diilaa afgaaneja suomeen ja toinen kusee aamupaloista.
Seniili pääsi palkkiona puhemieheksi.

Äänestä

KYLLÄ ADOF LINDTMAN ON VAHVOILLA. SE VASTA PUHUI PURRASTA JA UHKASI KAATAA HALLITUKSEN, JOS NATSITERVEHDYKSIÄ EI VIRALLISTETA.

Äänestä

TILANNE VOI OLLA MUU, KUIN KANSALLIS-SOSIALISTINEN, KUN KYSYMYS ON DEMAREISTA VIHREISTÄ JA VASUREISTA.
SILLÄ TIELLÄ MARSSITAAN JA KÄSI OJOSSA MENNÄÄN........TERVEHDITÄÄN.
UUSI KANSAN-NOUSU ON MENEILLÄÄN.
MARIN LÄHTEE ILOSANOMAA VIEMÄÄN MAAILMALLE, VALOA JA ILOA, KUIN LENIN ENNEN MUINOIN.
HALOSEN KESTÄVÄLLÄ JA PEKKA HAAVISTON HOMOUDELLA VÄHEMMISTÖT ENEMMSTÖIKSI..........VIHREÄÄ SIIRTYMÄÄHÄN TÄMÄ ON.

Äänestä

Sellaista on vassukoiden touhu.

Äänestä

Natsi Antti demarien puheenjohtajana, mitähän siitä tulisi. Otetaanko "sieg heil" tervehdys käyttöön ja lutaanko kouluissa mein kamfia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saako osallistua demareiden pj-kilpaan? Olisi erikoista, jos saisi ja osoittaisi sdp:n väheksyvän Antin natsitaustaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu