Venäjän väkiluku laskee?

Ilmeisesti laskee todella kovaa vauhtia. Miten siinä niin kävi?
13200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ukrainasta varastettujen lasten määrä on pienempi kuin joukkohautoihin kuopattujen venäjän sotilaiden määrä.

Äänestä

Niin se on sama Ukrainassakin, on väkiluku laskenut usealla miljoonalla jos nyt lehtitietoihin on uskomista

Äänestä
  • Aloittaja

    Niin, kun venäläiset hyökkäsivät maahan ja väestöä pakeni. Lisäksi Venäjä tekee sotarikoksia ja kaappaa maasta lapsia. Oletko kuullut?

    1Äänestä

  • TruthStillHurts kirjoitti:

    Niin, kun venäläiset hyökkäsivät maahan ja väestöä pakeni. Lisäksi Venäjä tekee sotarikoksia ja kaappaa maasta lapsia. Oletko kuullut?

    Juuri niin.

    Äänestä

Tämä on erittäin positiivinen uutinen

1Äänestä
  • Onneksi edes yksi maa torjuu väestöräjähdystä...Kiina ja Intia ja Afrikka vielä mukaan..

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Onneksi edes yksi maa torjuu väestöräjähdystä...Kiina ja Intia ja Afrikka vielä mukaan..

    Afrikassa venäläiset muusikot lahtaavat paikallisia melko tehokkaasti.

    Äänestä

Persujen ihannoima kova johtaja ei toimi?

Äänestä
  • Putin saa, mitä teoillansa tilaa, kun veronmaksajat (lue: presidentin palkanmaksajat) vähenevät maasta.

    Äänestä

Jos venäjästä pitää väkisin kaivaa jotain positiivista niin se on juuri tämä, että väestönmäärä pienenee. Voi kun muuallakin tajuttaisi, että miten tärkeä asia tuo on.

Kun suomalaiset eivät synnytä niin tuodaan afrikasta väestöä paikkaamaan tuota tilannetta ja toisella suupielellä vaahdotaan luontokadosta ja ilman saastumisesta ja ruoan riittävyydestä ja väestöräjähdyksestä.

Maapallon väestöstä 4 miljardia pitäisi hävittää samantien. Silloin väkiluku olisi 70 luvun tasolla. En muista, että kukaan olisi tuolloin valittanut, että meitä on liian vähän.

Äänestä
  • Jotkuthan väittää, että koronarokote oli juuri siihen tarkoitukseen.

    Äänestä

No kohta sinne muuttaa muutama kymmenen miljoonaan kiinalaista tilalle.

Äänestä

Onhan tuo laskenut jo monta vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TruthStillHurts kirjoitti:

Ilmeisesti laskee todella kovaa vauhtia. Miten siinä niin kävi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu