Syyttää Halla-ahoa. N-kuvista kärynnyt Antti tuntuu aina syyttää muita,ettei kukaan muistaisi miehen omaa historiaa.
ANTTI LINDTMAN
Anonyymi-ap
62958
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
Eikö Antti kunnioita demokratiaa,kun hyökkää puhemiehen kimppuun. Suomen historiassa ei ole koskaa kutsuttu eduskuntaa tauolta pelkästään opposition toivomuksesta. Kyllä ne Purran kirjoitukset sieltä löytyvät syksylläkin, kun ovat olleet nähtävissä jo viimeiset 15 vuotta,joten no hätä.
Pitäisikkö kerätä nimiä anttia vastaan, kun munasillaan natsitervehdyksiä on tehnyt.
Säälittävä heppu. Kyllä siitä muutakin löytyy.
Munasillaan-Antti se osaa.
Lönftsmanne vääntää.
Mitä ihmettä Antti nillittää, Antti voi tehdä perinteisen natsitervehdyksen.
Antti se nillittää.
Lintmanni kiipesi puuhun ja sieltä se väänsi tortut suuhun.
Antti voi vaikka pierasta samalla.
Ei Antti kuitenkaan kuvassa sitä tervehdystä tee, vaan sen tekee toinen henkilö. Luetun ymmärtämisen haasteet on tiedossa, mutta että katselun ymmärtämättömyyttä esiintyy myös, niin se oli itselleni uusi asia.
Antti pantti pakana, pierun väänsi oven takana.
Ihmettähän se Antti nillittää ja odottaa. Sellaista ihmettä että demareiden kannatus lähtis yllättäen nousuun!
Nyt Antilla tulee varmaan paskat housuun, kun galluppeja tutkii.
mutta jos meinaa hukkua uintimatkallaan, ei ole varaa nostella hätäkäsiä , rannalta vaan vastataan samoilla terveheilutuksilla !
Tää viimeinen on paras :D :D
Nolo ukko. Lopeta kitinä,ei ainakaan sinusta pääministeriä tule koskaan.
Molo ukko.
Molo nolo Lindtmann.
Lintmanni vai oliko Lindemanni?
Lanttumaakari pikemminkin.
Antin molo on kyllä silleen aika pieni.
Varmaan vaan 2,5cm??
Nati-Antilla on hätä, sen huomaa hapuilevasta katseesta. Veikkaan että sillä on hakaristit tatuoituna pakaroihin. Monilla demareilla on.
No niinhän ne tekee kaikki ettekö vielä ole sen vertaa tajunneet kuinka saatanan tyhmiä te olette sitä te teette itsekin syyttelette muita itse tekemistänne virheistä millaisessa yhteiskunnassa me elämme
Samanlaisia natsipuolueita kaikki Suomalaisia Ihmisiä kohtaan kristillisistä lähtien!
Näkkälä-Mäkkäläjärvi on kova kundi piäreskeleen.
Demareiden B-suunnitelma se on.
B-puolelle ne demareiden miehet tähtää.
Demareiden hallitusvaihtoehto A meni mynkään kun Marin menetti p-m paikan kokoomukselle. Vaihtoehto B meni persiilleen kun vihervasemmiston nokkarengas-osasto ei onnistunut syrjäyttämään Purraa ja Rydmannia koska todellinen syy puuttui ja demarien omat tekemiset veivät viimeisenkin pohjan syytöksiltä .
xxxx
Jos näyttää kädellä kuinka korkealle meidän Fifi-terrieri hyppää niin ei tuo niin uusi asia ole.
Kuka on Antti Lindtman? Onko se joku lakkokenraali?
Demarit kokeilevat lakkojen avulla nostaa Antti Lindtmannin valtiovarainministeriksi . Ensin maa sekaisin mutta saattaa tulle demareille takkiin seuraavissa vaaleissa .
Adolf Lindman se on.
Kuivana kakkoseen-Antti se on.
N-kuvista kärynnyt ?
Näkkälälärvikö niissä oli??
Nato kuvat tietenkin kyseessä.
Olen aina ihmetellyt miksi joku vihaa eläimiä, se osoittaa mikä ihminen todella on.
Lindtman on liittynyt huutajien joukkoon A-studiossa. Siellä ovat jo aikanaan näyttönsä antanut Marin ja Tuppurainen. Urpilaiselta heikko esitys vaalitentissä vaikka yritystä oli. Huutajat ovat kelvollisia Pohjois-Korean televisiouutisiin toimittajaksi.
Natschiantti on opetellut jo saunassa oikeat käsimerkit ja heilhuudot. Poika on kuin hiekkalaatikon reunalla seisova viisivuotias, jolta on hiekkalinna potkaistu nurin.
Osuit asian ytimeen. Vasemmisto nyt ei osaa muuta kuin huutaa ja räksyttää. Kuin keväinen räkättirastas joka räkättää ympäri vuorokauden.
Meilä on ihan sairaita politikkoja. Ei näitä kansan asiat kiinosta. Hallitus yrittää pelastaa suomea konkurssilta mutta oppositio puolueet vaan ei anna työ rauhaa.
Tarkoitiko demareita.
Lindtman on jotenkin vähän soujata jolla ei ole airoja veneessä. Huutaa yksikseen mutta mitään ei saa aikaiseksi. Olisi varmaan hänenkin hyvä välillä mennä oikeisiin töihin?
Eikö Keskusta ja Vihreät kuulukaan joukkoon?
Demarit on aika köklö puolue.
Demarit on aikas köntsä puolue.
Lintmanni nyt on iso pas. Tyypillinen demari. Mädännäisyyden perikuva.
Vanhoja fraaseja Antin suusta. Molemmat peukut alaspäin.
Demarit tekee natsitervehdyksiä. Toveri huudot on unohdettu.
ddd
ddd
Lönftsmanne se hoitaa!
ddd
Ajaakohan se puumalla
Antti Lindtman on meidän oma Lukashenka . Suomessa valta on jaettu kassakaappisopimuksella jo ennen vaaleja ja jos kansa äänestää väärin niin hallitus kaadetaan . Ensin kokeillaan naivia rasistikorttia ja jos se tuota tulosta niin demarien käsikassara, ay-liike, laitetaan asialle . Valko-venäjällä toiminta on suorempaa, Suomessa juonitellaan .
Lopputulos molemmissa sama, demokratian taso molemmissa maissa samaa tasoa .
Economist-lehden demokraattisuutta mittaavissa selvityksissä Suomen pisteet tippuu kuin Pisa-tuloksissa jos tuo demareitten poliittinen puliveivaus valtaan pääsemiseksi toteutuu . Suomi kilpailee Pohjois-Korean kanssa jumbosijasta .
Demarit syleilelevät hallituskiimassaan ay-liikkeenkin kuoliaaksi ja lakkoilun vuoksi joudutaan tekemään lisää leikkauksia .
Paljonko Marinin hallitus teki velkaa?
Näin suuri on Suomen valtionvelka nyt – Kasvanut Sanna Marinin hallituskaudella lähes 40 miljardia. Velkaa on nyt 25 868 euroa henkeä kohti. Valtionvelan tilastot on taas päivitetty. Valtiokonttorin mukaan valtionvelka oli helmikuun lopussa 144,0 miljardia euroa.
Antti tahtoo valtiovarainministeriksi ja on sen eteen valmis laittamaan ay-liikkeen avulla koko maan sekaisin ja kurjuuteen . Vallan jako ennen vaaleja oli epädemokraattinen teko vailla vertaa .
Ei tämä ennen rauhoitu jos ei myönnetä että kansa äänesti väärin .
Itärajan tilanne kiristyy lumien sulamisen myötä ja samaan aikaan demarit laajentaa ay-liikkeen avulla lakkojaan . Demarit ajavat muiden kuin suomalaisten etua .
ddd
Seisoi Kiljusen rinnalla urheasti nyökkäillen. Kuten myös Tytti. Onnea vaan koko kolmikolle. Lienee selvää etteivät saa jatkaa mitään tehtäviä, missään Suomen asioissa. Sotatuomioistuin muistuu mieleen vastaavasta.