Puolue näyttää olevan riidoissa KAIKKIEN muiden puolueiden kanssa. Puolueen jäsenet morkkaavat muita puolueita riippumatta siitä, ovatko nämä hallituskumppaneita tai oppositiopuolueita.
riidoissa kaikkien kanssa
Anonyymi-ap
8196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mesimäyrä-puolue etenee repimällä kaiken, se ei välitä hevon h*lvettiä mistään.
Se pitää hallituspuolueita pilkkanaan, mutta ne eivät hoksaa.
Persut ovat v*ttuilleet suomalaisille vuosikausia. Onko ihme, jos puolue on nyt kaikkien kanssa riidoissa?
Näkihän se eduskunnan kyselytunnilla millaista räyhä porukkaa ovat. Huutavat eivätkä pysty keskustelemaan asiallisesti
Persujen riidat eivät rajoitu puoluelinjoihin, vaan sisäinen taistelu on myös kovaa. Perussuomalaisissa vallan kaapanneet hallapurralaiset ovat vähemmistönä, ja pitävät panttivankeina aitoja persuja.
Jakautuuko taas kahteen puoluekokouksessa?
Huhtasaarihan sanoi että kaikki muut puolueet ovat kommunistisia.
Kun on riidoissa kaikkien kanssa kuten persut, tuleepa mieleeni ihan yksityistasollakin henkilöitä, jotka ovat riidoissa kaikkien kanssa. Ja yksi yhteinen tekijä persupuolueeseen on tuollaisilla, että syy on poikkeuksetta muiden, kun he itse eivät tule toimeen kenenkään kanssa.
Tuollainen kuvastaa jotain sairasta ajattelutapaa ja kyvyttömyyttä minkäänlaiseen asiakeskusteluun mistään asiasta tuollaisella ihmistyypillä.
Onko Suomessa yhtään valtuustoa, jossa persut eivät olisi riitautuneet? Keskenään ja toisten kanssa? Osa jopa perustanut oman ryhmän. Jotkut jättäneet persut.
Odotan että kuka persuedustaja on ensimmäinen lähtijä.