Klo 3.26 keskellä yötä

Suomalaiset ei todellakaan ansaitse tätä teatteria. Teillä on nyt vastuu. Kantakaa se tai heittäkää pyyhe kehään, edustaja Laakso twiittasi ja terävöitti viestiään seitsemällä huutomerkillä.

Pitkää päivää taitaa kaveri tehdä, jäikö romurallikyltit kuitenkin keräämättä ?
3339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä tuolla ajalla lopulta ole merkitystä.

Persut ja Purra kuitenkin täysin mahdoton hallituskumppani kelle vaan, jos pitää luottaa. Soinit ja Lidströmit aikanaan toi julki mitä porukkaa ovat Heidän kokemus osoittaa millä puheilla eduskuntaa ja ministeriksikin, ja sitten millä teoilla hyvin nopeasti pois eduskunnasta. Nyt lähinnä Petteri Orvon omasta vallanhimosta ja kaikki kelpaa. Käytännössähän Kokoomusta ulkopuoliset ei kukaan halunneet alunalkaen samaan hallitukseen Perussuomalaisten kanssa.

Kaikki tietää että Perussuomalaiset on asioista tiettyä mieltä. Purrakin katuu ja pyytää anteeksi joka toinen päivä ajatuksiaan, ja välipäivinä sitten taas tuo totuuden esiin itsestään ja puolueestaan. Tätä ei Petteri Orpo edes osaa ymmärtää omassa vallan halussaan.

Äänestä

Kun katsoo Sheikin viimeaikaisia postauksia, on jopa taidettu sairaalassa käydä.

Sheikin paikka ja oma etunsa olisi pitkällä lomalla kaukana twittereistä. Ymmärtääkö, on hänen asiansa.

Äänestä

Onko korkki auki vai kiinni ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomalaiset ei todellakaan ansaitse tätä teatteria. Teillä on nyt vastuu. Kantakaa se tai heittäkää pyyhe kehään, edustaja Laakso twiittasi ja terävöitti viestiään seitsemällä huutomerkillä.

Pitkää päivää taitaa kaveri tehdä, jäikö romurallikyltit kuitenkin keräämättä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu