mistä näitä sikiää julkisuuteen heti kun puhemies joka taustaltaan ps katsoi ettei ole tarpeen keskeyttää istuntotaukoa vihervasemmiston maalittamis yrityksen vuoksi.
jatkuvalla syötöllä näitä oikeusoppineita arvostelee tuomitsee ja maalittaa puhemiestä sekä persuja ja kokoomusta.
tietääkseni v. 2000 vsilloinen keakustan puhemies kieltäytyi myös keskeyttämästä istuntotaukoa eikä kukaan oikeustieteilija tai professori sanonu sanaakaan? miksi nyt? ai niin persu vastaisia ovat.
samaan aikaan eräs vasemmistolaine apulais pormestari tuhoaa veron maksajien maksamaa omaisuutta spraymaalamaalla junaraide alikulkutunnelin seiniä eli tuhoaa julkista rakennusta.
eikä kukaan oikeustieteilijä tai professori tuomitse tai kommentoi mitään, tuli täysi hiiren hiljaisuus? miksi? ai niin he profwssorit ja oikeusoppieet kannattavat poliittisesti vihervasemmisto koska maalittavat vain persuja aelä kokoomusta.
eikös oikeusoppineet ym..professorit ole puolueettomia mediassa tai pitäisi olla kun vihwrvasemmisto pääministwri ryyppäsi ja hingutti reittä toista naista sinne niin kukaan ei oikeuaoppinu sano mitään.
mutta kun persu puhemies tekee saman kuin keskusta puhemies kolme vuotta sitten niin se onkin yhtäkkiä väärin heidän mielestä. kymmeniä kertoja ovat muut puolueet vuosien saatossa kieltäytynyt epäluottamus lauseen ottamiasta käaittelyyn eikä kukaan ole aitä koskaan arvostellu.
miksi nyt? aivan oiukesaoppineet ovat persuvastaisia eli he itse kannattavat vihervasemmistoa eli kiinni jäivät miksi mustamaalaavat nyt. siinä meiän professorit ja oikeusoppineet paljastivat omat ajatuksensa että eivät ajattele lain mukaan vaan oman puolue kannatuksensa vuoksi haukkuvat muita.
professoit/oikeusoppineet
Anonyymi-ap
1
129
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745578- 353111
- 402694
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402062Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin272055Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291869- 991839
- 1741772
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241478Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna171248