Pari kuukauttako te olette sitä nyt yrittäneet. Uho on ainakin ollut kova, nyt pannaan homma isolleen bolseviikkien ja punakhmeerien malliin, piikkilankaakin kuulemma kymmeniä kilometrejä varattuna. Persut saunan taakse, lahdataan ja maansiirtokoneella maata päälle. Noinhan te täälläkin olette uhonneet.
Mutta miksi ei mene maaliin, Suomessa on edelleen laillisesti, demokraattisesti valittu hallitus. Sammahtiko Paavo baarikierrokselle vai jäikö Antifan pojat pössyttelemään?
Mutta miksi ei mene maaliin, Suomessa on edelleen laillisesti, demokraattisesti valittu hallitus. Sammahtiko Paavo baarikierrokselle vai jäikö Antifan pojat pössyttelemään?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei taida vassareilla polvi pojasta parantua. Kolme kertaa olette aiemmin yrittäneet vallankumousta ja Suomen liittämistä N-liittoon, ensin v -18, sitten demari Kuusinen perusti Stalinin kanssa jo hallituksenkin ja vielä valvontakomission aikanakin kertaalleen. Lopputulos aina sama.
Alkaa kohta haukotuttaa nuo teidän touhut.
Yhtä raadollinen luonne heillä kuin ennenkin.
Paavo on nolo. Eipä saanut mitään maalauksusta. Naisten puolustaminen Suomessa Kielletty, niin mediasta voi ymmärtää.
Puolueelliset toimittsjat ja uutisensa😜
Paavo on ehdottomasti Suomen noloin apulaispormestari kautta aikojen. Oli myös Suomen noloin kulttuuriministeri.
Todellinen nolojen tilanteiden mies muutenkin. Muistetaan nyt Asem-miekkarin pampusta saanti ja kännisekoilu Venäjällä urheilutapahtumassa!
Noloa on vasemmiston "herraporukan" väkikin kautta aikojen!
Persujen mielikuvitusvassareiden mielikuvitusvallankumousten onnistumisia tai onnistumatta jättämisiä eivät luonnollisesti pysty kommentoimaan muut kuin persut.
Noh noh, eipä nyt olla vaatimattomia. Kolme kertaa olette kuitenkin aiemmin yrittäneet ja nyt neljäs kerta meneillään. Eikö sitä sanota, että kukas se kissan hännän nostaa ellei kissa itse.
Luoma. Joko aamutoimet LAMPAAN kanssa on ruikittu ?
Missä näitä poliitikkoja koulutetaan. Vasemmisto on tuomassa Suomeen amerikkalaista meininkiä, jossa kaikkien kanssa ei keskustella. Tätäkö kansa todellakin haluaa. eikä enää pidetä hyvänä tapana keskustella eri puolueiden välillä.
Kyllä vasemmisto näyttää nyt pelaavan amerikkalaista peliä. Jokainen voisi miettiä, onko heidän ajamansa poliittinen kulttuuri juuri sellaista, mitä itse haluaisi. Isot asiat lähtee yleensä pienistä teoista, joiden päämäärää ei aina kaikki osaa ajatella. Rauha ja keskustelukulttuuri takaisin eri puolueiden välillä.
Marinin viimeinen päiväkäsky ennen vaaleja oli, että kaikkien on valittava puolensa eikä vastustajan suuntaan tehdä mitään kompromisseja, eikä heitä varmaan tarvitse edes ajatella ihmisinä
Eikös ne gulagitkin ole jo hyvää vauhtia rakenteilla, asukkaita vain odotellaan.
Kuulemma lopputarkastusta vaille valmiit.
Jos ei hyvällä niin pahalla, vasemmistoliitto!
https://www.vastarinta.com/vasemmistoliitto-yritti-pelastaa-murhakiihottaja-misha-dellingerin-hatavalheella-li-andersson-ei-tuomitse/
Kun lukee vasemmistolaisten kirjoituksia (vihreät, vasemmisto, demarit) näiltä palstoilta ei ne kyllä yhtään poikkea sisällöiltään trumpoilaisedta jargoniasta. Näistä pitäisi tehdä tieteellistä tutkimusta - lopputulos olisi että vasemmisto ja äärioikeisto käyttää täsmälleen yhtä epäasiallista kieltä. Nyt vain siitä syytetään persuja tai äärioikeistoa. Ei vasemmiston kielenkäyttöä poikkea millään tavalla. He käyttävät halventavaa kieltä, haukkuvat ihmisiä, mauttomia viittauksia. Toivon että tästäkin tehdään tutkimusta. Anonyymin takana selvästi paljastuu kuka on vasemmalle kallellaan.
Vasemmisto puolueet eivät lopeta ennenkuin Suomessa ei ole yhtään persua. Sen kaltainen on vasemmiston ajojahti.
Vasemmisto haluaa määrätä mitä Suomessa puhutaan, mitä sanoja käytetään. 6.8.2023 Hesarissa vasemmistolainen kielentutkija väitti että persut muokkaavat kieltä. Häneltä tutkijalta!! unohtui tyystin, että Vasemmisto on koko olemassaolonsa ajan yrittänyt kielenmuokkauksen avulla hämärtää todellisia tavotteitaan ja pyrkimyksiään. Vasemmisto on ollut aina suvaitsematon, väkivaltainen ja toiset poissuljeva. Kieli on vain verhottu siten että annetaan ymmärtää, että aate olisi jotain "kaunista ja pehmeää". 1918 Vasemmisto teki äärimmäisen raakoja ja epäinhimillisiä tekoja. Ja useimmiten he olivat naisia jotka raakuuksia tekivät. Kun vasemmistolaista poliitikkoa haastatellaan mediassa (demari, Vasemmisto, vihreä) puhetyyli on hyvin vihaista ja hyökkäävää. Sitä on vaikea kuunnella.
Keppiä tulee,jos työt ei maistu😂🤣
https://www.bitchute.com/video/06757qrsX6e5/
Punikeilta ei onnistu mikään ja ärkoopeeläiset on liian laiskoja ja mukavuudenhaluisia.
"Vallankumous" :D Haha! Ei täällä mitään vallakumousta trvita jos hallituksestamme puhut. Se kaatuu kyllä ihan itsestään ennen joulua. On siellä sellainen pölvästien lauma. Persut eivät lopeta sekoilujaan ja kaikkien aikojen heikoin pääministeri ei osaa muuta kun näyttää kuvissa aina niin hätääntyneeltä. Ei se saa peruspellelaumaa kuriin.
Vihervasemmistolla on ISIS puolellaan, saattaa vallankumous vielä,onnistuakkin…
Kävisi heille kuten 1918, eli ei kannata raapia rupista päätä.