Ulkoparlamentaarinen pakottaminen etenee vaarallisesti tekoihin

Anonyymi-ap

Kysyn Marinilta, Lindtmanilta, Anderssonilta, Henrikssonilta, Biaudetilta ja Virralta, että kenen hallinnassa tilanne on. Oletteko tietoisia mahdollisesta omasta vastuustanne, jos tilanne karkaa käsistä. Se voi karata käsistä. Olen paikan päällä ollen nähnyt Pariisin mellakat 1970 ja 1980 lukujen vaihteessa. En halua sellaista tilannetta Suomeen.
Oppositio on vaalitappionsa jälkeen volyymia kasvattaen julistanut pyhää vihaa kahta hallitus puoluetta vastaan. Tehnyt sitä ulkoparlamentaarisia voimia mobilisoiden. Tälle kaikelle täytyy löytyä vastuuhenkilöt nyt heti, kun ei vielä ole suurempaa vahinkoa aiheutunut.
Oppositio on laittomuuden tiellä. Palatkoon parlamentaarisen demokratian sääntöjen suojaan heti.

3

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Opposiotio ollut hyvin hiljaa .. Terrorist Arhinmäkikin vei naalausvehkeet ullakko varastoon .. Minua petettiin vaaleissa kun en tieny et natsipuolue on vaaleissa ,..Nyt natsit on halituksesa ja kansa ei taida tykätä..

      • Anonyymi

        Et taida tietää mitä ovat natsit ja mistä ne löytyy.
        Suomen hallituksessa ei ole yhtään natsia. Hallitus tekee sitä työtä mihin edeltäjä ei kyennyt. Seuraamalla hallituksesta medialle kerrottuja tietoja ymmärrät, että maan laillinen hallitus on määrittelemässä selkeitä rajoja rasististen toimien leviämisen estämiseksi.
        Kysynkin, miksi Marinin hallitus ei tehnyt sitä.
        Meneillään olevien mielenosoitusten puuhaajat eivät taida tajuta millaisella tulella leikkivät.
        Tässä on oleellinen riski, että joidenkin osalta selvittely tapahtuu Valtakunnsnoikeudessa, joidenkin osalta raastuvassa.


    • Anonyymi

      Vihervasemmiston demokratia on sellaista kuin sille itselle sopii, siinä ei äänestystulokset näy.
      Kuten kansanmurhaaja Stalin lausahti; äänestystulos ei ole se mitä uurnasta löytyy vaan se miten äänet lasketaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2398
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2292
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1790
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1602
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1562
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe