Ei vaikuta akalla nousevan hissi ylimpään kerrokseen, vai puuttuuko konehuone kokonaan?
Kanerva (RIP) ymmärsi erota itse pelkän alatyylisen tekstiviestin vuoksi, jossa ei edes uhannut ampua ketään.
Kanerva (RIP) ymmärsi erota itse pelkän alatyylisen tekstiviestin vuoksi, jossa ei edes uhannut ampua ketään.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Se saa varmasti seuraavan noobelin rauhanpalkinnon.
Sinun tarvii nyt vain enää vajaan 4v ajan hokea noita Purra juttuja. Eihän siinä, jaksamisia vaan savottaan.
Purran kannatus vain vahvistuu, ei Trump huutamalla jatkokautta saanu, vaikka kuinka kannattajat osoitti mieltään barrikaadeilla!
Demokratiasa päättäjät valtaan vaaleilla.
Riikka saisi huikean äänisaaliin jos nyt tulisi ennenaikaiset vaalit. Itsekin joutuisin katkaisemaan perinteeni äänestää Jussia ja valitakin Riikka.
Eihän ne ole samassa vaalipiirissä!
Paljonko Putin maksaa näille punasilla.
Paljon!
Suurin osa kansasta haluaa Purran eroavan, joten hänen on erottava.
Erosiko Isis Haavisto?
Niinpä!
Ja nyt on presidentti ehdokkaana!
Miksi Purran pitäisi erota kun et sinäkään ota lopputiliä "mahdollisesta" työpaikastasi vaikka
työnantajasi sitä kovasti toivoo? Pääsisivät kaltaisestasi lusmuilijasta eroon!
Purran ON EROTTAVA!
Niin yksinkertaista se on.
Nythän ei ole kysymys pelkästään mitä kansa tahtoo, vaan millaisena maana Suomi haluaa näyttäytyä maailmalla ja millaista politiikkaa Persut harjoittaa. Meidän lakiemme mukaan rasismi on kiellettyä ja kaikki muut puolueet ovat asiaan sitoutuneet. Persut vaan ei ole mikään oikea poliittinen puolue, vaan öyhöttävä populisti ja rasistinen natsipuolue ja sitä ai hyväksytä missään.
Se saattaa islamilla aivopestytstä Stalinistista tuntua tuolta…
Mene ihanne maahas Venäjälle valittaa.
Sulla ei nouse mitään edes jalkovälisi korkeudelle, ääliö. Purra sanoi totuuden, samoin Teuvo Hakkarainen. Näin noin tunti sitten kauppareissulla Vantaalla mustaan kokokaapuun pukeutuneen naisen jolla ainoastaan silmien kohdalla kaavussa kapea rako josta tiirailla. Jos tätä pitää suvaita, on kyllä oltava mielisairas vajakki.
Hakkarainen nimitti Pride-kulkueessa ollutta ääliöpormestari Vartiaista pellehermanniksi ja onhan se ukko sitä. Seuratkaa nyt vaikka 5 minuuttia tv:ssä tai videolla Juhana Vartiaisen esiintymistä niin ei hän normaali ole, vaan lähinnä kehari. Ei saanut kaupungin palkanmaksuongelmaa ratkottua vaan pakenee vastuuta ulkomaan työreissuille ja homokulkueeseen.
Persuilla tuntuu olevan vikaa siellä yläpäässä.
No katso noita jotka haukkuu Orpoa ja Purraa…
Näyttääkö täysijärkisiltä…
Purra on perustuslain vastainen ministeri.
Millä tavalla?
Purralla ei nautin Suomen kansan luottamusta ja siksi hänen on erottava.
Ministeri ei voi olla vihapuhuva rasisti. Tästä syystä Purra ei sovi ministeriksi.