Autoilijaa ei stop-merkki eikä toisen ihmisen elämä kiinnostunut, vaan jätti väistämisvelvollisuutensa noudattamatta ja ajoi suoraan skootterikuskin eteen.
https://poliisi.fi/-/liikenneonnettomuus-turun-halisissa-tiistaina-poliisi-etsii-silminnakijoita
Se ei varmasti yllätä ketään, että kolarin aiheuttanut autoilija pakeni paikalta.
Autoilija kolaroi skootterikuskin kanssa Turussa
10
316
Vastaukset
- Anonyymi
Ei jäänyt raukka autoilija paikan päälle, koska tiesi olevansa syyllinen.
https://goo.gl/maps/x4rWK3hRkMytxXyb8- Anonyymi
Raukka-autoilija oli ehkä sen verran päihtynyt tai huumaavan aineen vaikutuksen alaisena, että ei vain huomannut koko kolahdusta. Ihmettelee vain jälkikäteen maailman menoa kun autoon ilmestyy päivittäin uusia kuhmuja.
- Anonyymi
Polkupyöräilijää eikä skuuttaaja kiinnosta toisten ihmisten elämä!
Ajavat jalkakäytävillä vaarantaen jalankulkijoiden turvallisuuden eli elämän. Ajavat yhdistetyllä pyörätiellä ja jalkakäytävällä huomioimatta jalankulkijoiden turvallisuuden eli elämän.
Polkupyörä on ajoneuvo ja sitä koskee pääosin samat liikennesäännöt kuin muita ajoneuvoja. Suomessa skuutteihin sovelletaan pyöräilijöiden liikennesääntöjä mikäli skuutin rakenteellinen nopeus on yli 15km/h eli kaikki vuokrattavat ja lähes kaikki yksityisten omistamat.
Polkupyöräilijän/skuuttaajan tulee antaa jalankulkijoille turvallinen tila kohdatessa (LUE: ei hihaan hipoen). Löytyy Suomen laista.
Jalankulkija saa kulkea yhdistetyllä pyörätiellä ja jalkakäytävällä joko oikeassa tai vasemmassa reunassa. Pyöräilijä/skuuttaaja väistää väylän keskelle. Ette osa edes tätä vaikka laki on ollut voimassa jo 1.6.1997 alkaen!
Mitä tekee pyöräilijä/skuuttaaja joka ajaa jalankulkijalle päälle! Lähes 100 % lähtee kiireen vilkkaan karkuun!
Se ei yllätä meitä jalankulkijoita!- Anonyymi
Huomenta, Nastamuumio 😀
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huomenta, Nastamuumio 😀
Taasen pyöräilijä, joka ei tykkää siitä että heitä moititaan!
- Anonyymi
Ihan sellainen pikkujuttu tiedoksi, että tuossa kolarissa ei ollut yhtään pyöräilijää missään roolissa.
- Anonyymi
pyöräilijä trikoo-pellet on ansainneet kolarinsa, innostuneena sähköpyörästään temppuilevat odottaen muiden ihailua, kunhan kasvavat vanhemmaksi häpeävät flashback muistina omaa noloa huomionhakuansa, ai että ..
- Anonyymi
^ ...siis tartu.
- Anonyymi
Sanonta kuuluu: Kehitysvamma ei tartu, mutta asennevamma periytyy.
- Anonyymi
OLIKO KOK ORPO KOOTTERILLA OIS PERKELE AUTO YLI AJANU.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712791
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1472160Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa752040Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2531690- 691443
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2991374- 771315
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää381196Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps1251115- 751028