Pelkkiä murhia ja tappoja melkein joka päivä ja kaupan päälle maahantunkijoiden rikokset ja raiskaukset....todellakin arvoton asuinalue jo.
Helsinki asuinalueena romahtamassa kovaa vauhtia
Anonyymi-ap
20228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Olet ilmeisesti Teuvo Hakkaraisen äänestäjä?
Ja jokainenhan saa äänestää ihan ketä haluaa, kirjoituksesi vaan kertoo että "oman elämänsä Teuvoja" on olemassa.
Jo kauan aikaa ollut tuo suuntaus.
Monelle alueella turvallisuus heikkoa
Kohta vaarallinen vältettävä liikkumista yksin
Mitä tekee asuntojen hinnoille???
Laskua odotettavissa...
Onhan Helsingin asuntojen hinnat jo huimassa laskussa. Luultavimmin hinnat laskee vielä paljon. Voi olla, että ensi vuonna Helsingistä saa asunnon puoleen hintaan.
Asuntojen hinnat ovat romahtaneet Helsingissä enemmän kuin koskaan historiassa. Laskua on odotettavissa vielä useita kymmeniä prosentteja.
Tuhottu perssilmälä. Aika monta miljoonaa pitäisi meitille maksaa jotta tuolla asuisin.
Sijaintinsa puolesta Helsinki on paras. Lentoasema on 15-20 minuutin päässä, moottoritiet neljään suuntaan, satama vieressä.
Muistan, kun joskun Kanarilta tullessa lentokoneessa vieressä istunut on huokaillut, että vielä olisi neljän - viiden tunnin ajomatka jäljellä. Minulla on15 minuuttia siitä, kun olen saanut matkalaukun hihnalta. Nykyisin tosin matkustan vain käsimakatavaroiden kanssa, joten kävelen vain suoraan parkkihalliin ja autolle.
Helsingissä pitää olla käytössään oma auto, jos haluaa liikkua turvallisesti paikasta toiseen. Julkisissa liikennnevälineissä liikkuminen on vaarallista, koska nykylainsäädäntö suojelee rikollisia eikä rikoksen uhrilla tai rikoksen uhria puolustavalla ole riittäviä puolustautumismahdollisuuksia eikä poliisia saa nopeasti paikalle.
Helsingissä ei voi liikkua omalla autolla, järkevällä tavalla.
Täyttyy jätteistä nopeasti hajuhaitto helteellä
Ilmoittakaa esikuntaan, että rintamalinjat pettäneet. Helsinki on menetetty. Alkakaa perääntyä kohti pohjoista.
Järkyttävän hintaisia koppeja jostain itämaa lähiöstä.
Itä Helsingissä yksiö 700€. Forssassa yksiö keskustassa 280€.
Kannattaa myydä osake pois jos joku hullu ostaa
missä siirtolaisia sillä ongelma,
Tervetuloa rasismivapaaseen Kokoomukseen.
Äärioikeistoin öyhötystä ja asetehtailua vastustava maltillinen Kokoomus.
Oikeistolaisen ajatusmaailman omaavat varma valinta.
Kokoomus.fi
En menisi Helsinkiin asumaan vaikka saisin asunnon ilmaiseksi, minä haluan asua kaupungissa missä asuu normaaleja työssä käyviä ihmisiä.