Jos mä haluan tehdä valituksen, mä teen valituksen. Sitä tämä elämä on muutaman vuoden ajan.
Legendaarinen lausahdus
Anonyymi-ap
261351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Hianoo kun ihmisellä on itsetunto kohdallaan...
Laita sinä sitten järkeä päättäjien laittomuuksiin !
Silloinhan valitukset eivät enää mene läpi.
Epäilen tosin ettei sinulla riitä tieto-rohkeus-osaaminen 🤔
Minä olen kuule niin hyvä valittaja, että asia kun asia niin aina menee valitus läpi.....
Ne näkee jo nimestä, että tässä on semmonen valittaja, ettei kannata ruveta venkoileen.....
Minä olen Suomen paras valittaja.....
Minä olen maailman paras valittaja.....
Minä valitan niin kauvan kuin kusta päässä riittää.....
Jos mä teen huanon päätöksen, mä teen huanon päätöksen. Sellaista se elämä sitten on seuraavat vuodet
No se tuntu sun mielestä silloin hyvältä päätokseltä, kostaa eliitille, niillä ääliövalituksilla......
Nyt vaan lakki kouraan ja nöyrästi pyytämään anteeksi kaikilta Ähtäriläisiltä.....
ähtäriläinen kirjoitetaan pienellä kirjaimella 😂
Nyt vaan kynä nöyrästi käteen ja takain kouluun
Nyt edullisesti ähtäriläisille detox jalkakylpy. Antaa energiaa valittamiseen....
Mitä sinä sitä täällä itket. Jos joku haluaa mennä noihin jalkakylpyihin, niin onko siinä jotain väärää?
Lauseen loppuun pannaan yleensä esim. piste.
Pistä kynä ja kyrpä eri käteen, niin voi onnistua.
Jos päätökset olisi olleet laillisia, turvallisia ennenkaikkia, jokaisen ähtäriläisen veronmaksajan kannalta, ei niistä olisi tarvinnut tehdä valituksia.
Jos tarkoitus on kostaa, kannattaa etsiä hyvän lakimiehen kanssa sopiva valituskohde.....
Siis onko tarkoitus kostaa jotain? Mikähän juttu tämäkin nyt sitten on?
Kepulaiset kunnanvaltuuston isoin ja on muuten kova kusiprosentti näiden päättäjien nupeissa.
Voi voi kun päättäjien päät olis lasia näkis kuinka kusivirtaa ja paska tekee patoja.
Kuntaa voi hallinnoida myös laillisesti yhä useampi niin tekee, meillä ähtärissä siihen ei ole perinteitä, nyt maksellaan kantapään kautta. Elämä on täynnä valintoja, niin myös kunnissa joku kunta ottaa hirvittävän riskin , toiset ei mitään riskejä ja pärjäävät ihan hyvin ja kehittävät kuntaansa laillisin päätöksin.
Tuntuu ettei valittajat ymmärrä, että valittajista ei pidetä.
Päätökset julkisia hallinto lain alaisia aina...
Joissa on myös valitus osoite.
Ottamatta asiaan muuten kantaa.
Alavus kiittää kun otitte Pandanne.
Me ne palautamme valtio ostaa menolipun
Täälä se juomarniemen tyyppi yhteiskunnalta saamallaan sähkömopolla ajeleekin.
Tuuriin muutto tuli pakolliseksi.
Tientukoksi tänne..
Apteekista saa isompaan kusivaivaan detox laastareita.
Voisiko tämä detox - jalkakylpy kommentoija jo lopettaa, kun ei liity mihinkään Pienimäen ja Savoloiden tekemiin päätöksiin millään lailla. Yksikertaisesti asia on niin, että Pienimäki ja Savola appiukkoineen mokasi ja jonkun muun täytyisi kantaa vastuu, ettei loppukin maine mene. No kj:llähän on jo hyvä maine maailman paskimpana johtajana.
Eikö detox jalkakylvyt ole karmeaa kusetusta siinä missä pandatkin. Silloin niistä tulee jauhaa samoin kuin pandoista.
Joo. Valittajat voisivat ottaa kohteekseen tämän jalkakylpyjä vanhuksille kaupitelleen (kuka sitten lieneekään).
Kyllä tämä detox jalkakylpy touhu on todella mitätön rikos, verrattuna päätäjien rikoksiin. Lisäksi moni on saanut suuriakin terveyshyötyjä, koska hoidolla on myös niin sanottu plasebo- eli lumevaikutus. Lisäksi potilaat ovat saaneet nauttia hoitajan miellyttävästä seurasta. Monelle ikäihmiselle on harvinaista herkkua, että joku tulee kotiisi ja on sinulle ystävällinen. Siihen nähden 80-100 euron korvaus tästä noin tunnin seurusreluhetkestä on mielestäni sangen sopiva.
Valitusten laatiminen on osaavalle aika helppoa, niin karkeita laittomuuksia tekee kaupungin johto ml. valtuusto koko ajan.
Eivät millään opi.
Ota sinä lisää pamipuuroo ja siideriä päälle,. ... hik....hik.....hik
Kyllä jalkakylpyhuijarista pitää kirjoittaa yhtä usein kuin kirjoitetaan Pandoista, Mikosta ja Kaupunginjohtajastakin. On se ihan oikein ja kohtuullista.
Suolavesi saa vesijohtoveden tummumaan ilman jalkojakin, kun hieman sähköllä autetaan. Se on sellainen reaktio, jota voisi sanoa vaikka silmänkääntötempuksi.
plumps