Öljynvaihdon jälkeen pariin tonniin ei kulu yhtään öljyä, sen jälkeen kuluu pari desiä tonnilla? Kestäisikö kalliimpi öljy pidempään kulumatta?
Miksi ihmeessä
7
887
Vastaukset
- Anonyymi
Kenties .
- Anonyymi
Öljynkulutus on henkimaailman asioita. Jotakin öljymerkkä kuluu, toista vastaavaa ei.
- Anonyymi
Halvat öljyt menettää ominaisuutensa nopeasti.
- Anonyymi
Teboil diamond
- Anonyymi
Elekeää hyvät immeiset laittako Putin ölöjyjä autonnna.
- Anonyymi
Öljy leikkaantuu, öljyyn liukenee epäpuhtauksia, öljy ohenee. Öljy menettää ominaisuuksiaan moottorin tiiviydestä riippuen hitaammin tai nopeammin. Kalliimpi öljy (jos hinta vastaa parempaa laatua) toimii paremmin, mutta ero on niin pieni, ettei siitä kannata maksaa lisähintaa, jos öljyä kuitenkin kuluu.
Jos öljyä ei kulu, aidolla (Saksan) täyssynteettisellä saa paremman kulumissuojan ja alhaisemman kulutuksen. Saksassa täyssynteettisen vaatimukset ovat korkeammalla tasolla kuin Suomessa. Suomessa saa myydä täyssynteettisenä öljyä, joka pitää Saksassa kauppia osasynteettisenä erilaisten kauppanimien avulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897219- 353821
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402552- 2082366
- 412342
- 1232236
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809