VAIN YHDEN KORJAUSMEKANISMIN POISTUMINEN JOHTAA VÄSTÄMÄTTÖMÄN GENEETTROPIAAN
Yhteenveto ja johtopäätökset:
Kaikenlaisissa organismeissa on yleinen ennakkoluulo GC (guaniini-sytosiini) AT (adeniini-tymiini) mutaatioihin.
Tällaiselle mutaatiolle ei ole DNA:n korjausmekanismia. Vahingot ovat peruuttamattomia.
Organismit yrittävät kompensoida tätä mutaatiokuormaa järjestämällä DNA:ta uudelleen rekombinaatiossa lisääntymisen aikana.
Genomien uudelleenorganisointi johtaa usein kromosomifuusioon ja kromosomien määrän vähenemiseen. Se johtaa myös geenimäärän vähentymiseen, sääntelyalueiden, mRNA:n, proteiinikoodausgeenien jne.
Evoluutiomekanismia ei ole.
Lue lisää tarkoista tiedoista osoitteessa: https://sciencerefutesevolution.blogspot.com/…/science…
Tiede kumoaa evoluution yhdellä havainnolla
8
416
Vastaukset
- Anonyymi
Et ikinä laita linkkiä tieteellisiin artikkeleihin pelkästään hörhöjen sivustolle.
- Anonyymi
Ja siltikin sinun uskomasi luominen pysyy satuna.
- Anonyymi
"Kaikenlaisissa organismeissa on yleinen ennakkoluulo"
Siis mitä?? Oletko aineissa tms?- Anonyymi
Jeesus-virushan nämä Kreationistisen Tieteen (TM) sankarit on sairastuttanut.
- Anonyymi
Luultavasti kyseessä on suora copy-paste jostain kreationistien hömppäsivustolta, eli taas yksi erimerkki kreationistien lukemattomista valheista. Suomenkielinen teksti on ilmeisesti vain käännöskoneen kautta ajettu kopio alkuperäisestä englanninkielisestä hölynpölystä.
- Anonyymi
Näyttää aivan siltä,että rot on noussut kuolleista ja evankelioi Arton suulla!
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17975479/veda-oppi-ja-evoluutio
Ihmisen alkuperä
Monia ihmisiä askarruttaa kysymys ihmisen alkuperästä. Vedojen näkökulmasta katsottuna ihminen on peräisin korkeammilla olemassaolon tasoilla elävistä esi-isistä. Ihmiset saivat maapallon, maailmankaikkeuden ainutlaatuisimman planeetan. Se on valittu Jumalan tulemista, avatarien tulemista varten.
Me olemme avaruusolentoja. Tämä on vitsi, jonka merkitys on, että esi-isämme tulivat korkeammista maailmoista ja antoivat ohjeita kuninkaille ja tietäjille. Vähitellen syntyi erilaisia heimoja ja kansoja, jotka muodostavat nykyisen etnisen monimuotoisuuden. Niinpä siivekäs ilmaus "kaikki ihmiset ovat veljiä" on järkevä paitsi henkisellä myös geneettisellä tasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275323
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34677- 1521681
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1551446Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais151279- 931114
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike211094viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.206987En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.67958- 37839