Pohjois-Italiassa kadut tulvivat myrskyn takia

5163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Persut ja kaikki ilmastodenialistit saunakauhoilla mättämään vettä Italian kaduille. Tiedän syytänne kaikki ilmastonmuutoksesta johtuvat sään ääri-ilmiöt on!

Äänestä
  • Kyllä.

    Äänestä

Ehkä Amazing Race Suomi matkaa myös tuonne ja Ilmari hoitaa hommat.

Äänestä
  • Persut myös osallistumaan ilmastotalkoisiin.

    Äänestä

Tulipaloja tulee huolimattomasta tulenkäsittelystä ja mm. salamoinnista. Suomessakin tollot polttavat risuja palovaroitusaikana. Tulvia tulee, kun rakennetaan liikaa ja asfaltoidaan. Mikään viemäröinti ei kykene imemään kaikkia sadevesiä.

Näinä aikoina voi Venäjän lähettiläilläkin olla osuutensa tulipaloihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Etelä-Italiassa maastopaloja. https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009740697.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu