Mutta Pankit porskuttaa ! Vielä hetken... arvaatko miksi näin ?
kysyy haans.sea
Varo velkaa, se on nyt pahin ansa, mihin voit astua !
Suomalaisten suuryritysten tulokset putoavat kuin lehmän häntä.
5
461
Vastaukset
- Anonyymi
Kun kapitalistien tulokset romahtavat noinkin rajusti ja pankkien "tulokset" kasvavat, on takuuvarmaa, että kapitalistit ryhtyvät toimiin.
Pankkien tulokset taas kasvavat, koska kapitalistit kusettivat teitä kuspiäitä "työvoimapulilla" ja "nolla"-korkorkojallituksella, jotta kuluttaisitte ja ottaisitte velkaa. Näin toimitte ja tästä seuraa JÄRJESTELMÄ-romahdus jolle ne keksivät peitenimenkin, korona.
Nyt homma etenee niin, että pankit pullistelevat vielä hetken, ennen kuin kapitalistit ryhtyvät toimiin. Se tarkoittaa juuri sitä mitä on jo meneillään, "etätyönne" paljastuukin työttömyydeksi.
Pankkien vuoro koittaa tässä vaiheessa, elleivät valtiot tule niitä tukemaan. USAssa tukitoimet on jo aloitettu.
Ja ne porrrrrvarin "työvoimapulat", nehän katosivat jo, kuin tuhkatuuleen. Itseasiassa koko paska oli täyttä valehtelua. Markkinapropagandaa.
T. haans - Anonyymi
Huomaa, kusettaja-median harhautus-jallitus:
Ensin korona, sitten ukraina ja nyt rasismi-humppa !
mitä luulet, että seuraavaksi? - Anonyymi
IMF: maailmantalous kasvaa 3 %, palturiako ?
- Anonyymi
Tarkoittivat varmaan Kiinaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3296631Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974339"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153780