Me olemme menossa tänään koko perhe.
Oletteko käyneet Ruukintien onnettomuuspaikalla
Anonyymi-ap
431318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Käytiin eilen kanssa
Rovanperä voitti rallis , Bottas ei oikkein pärjäny ..
Älkää nyt sinne menkö, aikuuset ihmiset. Todella rumaa, ikäänkuin haaskalle menisi. Antakaa asialle rauha.
On tämä ihme maakunta, kun väki lähtee seuraamaan autoilla joka ikistä hälytysajoneuvoa uteliaana, vahtaa taivaalla lentävää reittilentokonetta suu auki, menee rakennustyömaille vahtaamaan miten rakennusta rakennetaan, jne jne.
Lopettakaa. Muualla Suomessa nauretaan meidän maalaisuudelle.
Seinäjokelaiset on vaan niin tasapäitä.
Ei kauas mennyt, tasapäät asuu lapualla. Kiviset ja Soraset
Aivan opettavaista viedä jälkikasvua näkemään kuinka käy kun ajetaan ku Ellun kanat.
Se auto niitten pitäisi nähdä.
Mihin seinäjoella muuten viedään kolariautot?
Koskekaa sitä puuta jos uskallatte saatte energiaa.
Joo, kolariautoa pitäisi viedä nuoriso katsomaan. Ja mieluusti vielä ruumiiden kuvat.
onhan netissä video josta näkyy .
Ne on vaan nettivideoita,reality saattaa edes vähä koskettaa
Kas kun et kaiva hautoja auki. Sairasta
Missä se auto on?
Sielä mihin seinäjoella viedään kolariautot.
Niin missä se on. Meinasin kattomaan.
Saako siellä torua "Noin ei olisi kannattanut tehdä?"
Moo ainakaa nähäny mitää vireota. Ilitasanomis ollunna korkehintaan joku kuva autonraarosta. Ilikas oli jotaki juttua monta pähivää, muttehi vireotaha.
Nyt on aika ottaa opiksi ja uskoa ettei nopeusrajoituksia ole huvikseen laitettu. Asenne kohdilleen, turvallisuus ennen kaikkea. Nopeuskokeilut radoille.
Olin siellä silloin kun ambulanssit oli paikalla, mutta miksi sinne enää menisi? Ei siellä enää mitään ole jäljellä, vaikka ei jäljellä ollut paljon mitään aiemminkaan.
Harakat nokki jo loput jäänteet
Pesiskentän grilli vois tehdä uuden hampparin, väkeä ainakin tuntuu olevan paikalla. TÖRMÄYSHAMPPARI 2kpl Smash jauhelihapihvit, kourallinen ketsuppia, ja koko paketti viskattuna asiakkaan naamaan
Äläpä kuule tuallaasia viitti suustas päästää
Kyllä, ja veronmaksajien rahoilla
Meinaakko vielä ruumin silippuja löytää...?
Ihime kommentti, piiskata sais tuallaasen
Nämä kaksi kaverusta: Harri ja Petri. Kauhajoelta olivat jo aikansa pelleilleet ensin pakettiautolla ja nyt sitten henkilöautolla.
Ajelivat minkä autosta irtisaivat ja pitivät yöaikaan ihmisiä hereillä tuollaisella ajollaan. Oli Karmanlaki teki siitä lopun ja niin sitten kävikin.
Voi sanoa: Onni onnettomuudessa, että pääsivät Luutarhaan eikä jääneet vihanneksi, että silmät vain liikkuisivat ja letkuruokinnassa.
Mutta, josko nyt sitten taas seuraavat koettavat onneaan ja iskät/äiteet voivat kehuskella, kuinka poika/tyttö tuolla ajelee ja kiusaa ihmisiä yöllä ajelemisillaan.
Se vain on, että Karma iskee enemmin tai myöhemmin.
Sitten voi soittaa: S.Salmisen laulua: Hallelujaa.
Niin SE hauskuuskin loppuu aikanaan. Vanha sanonta on: Itku pitkästä ilosta!!!
Säkin tarttisit piiskaa ja lujaa
Eronneiden lapset öisin kaahaa.
Niistä ei kukaan huolehdi.
Nuo kaaharit sitä piiskaa aikoinaan olisivat tarvinneet
Ei täältä oo kukaan hengissä selvinnyt.
Simo lauloi: "Alle lujaa"
Eroperheen poika kaahasi.Bmw oli ostettu syksyllä ääsjoelta.Tehot 240 hv.
Ei nyt 200 kmh ajaneet, mutta 170kmh tuohon saa kelattua vauhtia.
Kaveri oli onnettomuusaamuna lenkillä kun asuu lähellä.Ruumiinosia olivat keräilleet säkkiin tieltä.Eivät päässeet Anturajärvelle tokerotielle kun kädet loppuivat.Samburgerin ohittivat noin 150 kmh.Törmäyshamppari ilman raswaan kastettua sämpylää.Kokolihapihvillä.
Mulla oli joskus E46 02 320d aika nopiaa sai mittariin 220km/h kyllähän toi E60 09 520d ohjelmoitu bmw paljon tehokkaampi oli.
Törmayshamppari mulle kans. Ja ranut pihaan viskattuna, niitä voi jokainen noukkia sitte maasta.
Se on sitä perus seinäjokista esittämistä,pitää mennä sinne näyttäytymään ja muka viemään kynttilä. voi v...u jos joku ajattelee tuo välittää ihmisistä..pysykää ny kotona.
Porukkaa oli taas paikalla kynttilämerta kattomas lehmuksen vieressä tunti sitten kun ohi ajoin.
Luultavasti maakunnasta tullutta porukkaa koska Ääsjokiset ovat paikan jo nähneet.
Se puu on vaahtera.
Vähissä tapahtumat Seinäjoella. Koko juntti pitäjä kohisee kun tulee kolari. Muualla maailmassa tulee jatkuvasti tälläisiä kolareita.
Mutta kuka korvaa puun ja valotolpan?
Seinäjoen veronmaksajat.
Tai IF vakuutus