Ukrainalaisetkin nauraa Suomen tyttöhallitukselle

Hallitus ei uskalla tehdä mitään Natoon liittymiseksi. Nyt pitäisi nopeasti leikata asumistukia ja toimeentulotukea, että saataisiin talous kuntoon.
4147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin ja äkkiä se jo sovittu rikkaitten veronalennus voimaan..tyttäreni hevosen asumiskulut noussut pirusti .. tallinpitäjät on ihan rosvoi .l

Äänestä

Marinin järki nyrjähti pahasti kun Ilmari aloitti myös bailaamisen. :)

Äänestä

Nykyään kumminkin kaikki ukrainalaiset itkevät todella kovasti Suomen nykyisen fasistisen natsihallituksen vuoksi.

Äänestä

Ukrainalaiset ei ymmärrä, että mitä pahaa Natsit muka ovat Suomelle tehneet?

Ukrainassakin Azovin Natsit ovat sankareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallitus ei uskalla tehdä mitään Natoon liittymiseksi. Nyt pitäisi nopeasti leikata asumistukia ja toimeentulotukea, että saataisiin talous kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu