Omassa lapsuudessa varoiteltiin namusedistä

Silloin homot oli kaapissa ja oli vain miehiä ja naisia kuten oikeasti nykyäänkin.

Mutta poikalapsia houkutelleista namusedistä varoiteltiin, homojahan nekin oli tietty.

Nykyään naiseksi pukeutuneita miehiä viedään jopa päiväkoteihin.
39405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Minulla olisi faktatietoa pedofiileistä, mutta se taas sensuroitaisiin pois vaikka kymmeniä kertoja olen julkistanut täällä.

Äänestä
  • Väärä osoite. Jos tiedät rikoksesta, sinun on ilmoitettava poliisille eikä vihjailtava somessa.

    2Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Väärä osoite. Jos tiedät rikoksesta, sinun on ilmoitettava poliisille eikä vihjailtava somessa.

    Tilasto tietoja eri seksuaalisuuntausten rikollisesta toiminnasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tilasto tietoja eri seksuaalisuuntausten rikollisesta toiminnasta.

    Niin, mitä niistä? Ja missä tuollaisia tilastoja pidetään?

    Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Niin, mitä niistä? Ja missä tuollaisia tilastoja pidetään?

    Se poistettiin kymmeniä kertoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Se poistettiin kymmeniä kertoja.

    Mistä? Kuka poisti?

    Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Mistä? Kuka poisti?

    Jumala 🤤

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Jumala 🤤

    USAssa tehty elokuva maailmanlaajuisesta namu-setäpresidenttien lapsikaupasta ja ihmiskaupasta Sound of freedom- niminen...

    Suomessa elokuvasta ei saa puhua ja se ei näy teattereissa...

    Äänestä

Nyt saa varitella kaappinatseista ja natseista ..

Äänestä

Ennen namusetä sai osumaa mukavasti nykyään hyssytellään

Äänestä
  • Voidaan laittaa terapiaan jossa käsitellään tapahtumia

    Äänestä

Namusedistä on itseänikin varoitettu ja omiani varoittelin myös. Sanoin joskus tyttärelleni, että jos joku tulee mukaansa houkuttelemaan, niin potku tai lyönti munille ja sitten kovaan ääneen huutoa ja karkuun.

Äänestä
  • Yleensä riitti ettei lähtenyt mukaan. Namusedät eivät olleet huomionkipeitä, päinvastoin.

    1Äänestä

Suurin osa namusedistä tähtäsi kylläkin tyttöihin.

Äänestä
  • Osa?
    Osa? 🤤

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Osa?
    Osa? 🤤

    Valtaosa, suhteettomanakin suuri valtaosa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Osa?
    Osa? 🤤

    Hyvin surullisenkuuluisa namusetä Jammu Siltavuori jahtasi nuoria tyttöjä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Hyvin surullisenkuuluisa namusetä Jammu Siltavuori jahtasi nuoria tyttöjä.

    Tai pieniä paremminkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Hyvin surullisenkuuluisa namusetä Jammu Siltavuori jahtasi nuoria tyttöjä.

    Tuontihenkilöt kyttää ansoineet hyvin nuoriakin liehittelee ja

    Äänestä

Ja kouluissa aivopestään nuoret että "Ei saa pelkää mustaa miestä".

Jonka johdosta sit matujen lastenraiskailut helpottuu huomattavasti!? :/ Joten tulisiko opetushallitus haastaa oikeuteen avunannosta lastenraiskauksiin?

Äänestä
  • Hyvin on koulut käyty! Ensinnäkin haastamiset koskevat riita-asioita, eikä rikoksesta ei voi epäillä kuin nimettyjä luonnollisia henkilöitä.

    Lisäksi kaikenlainen rasismi on kielletty Suomen perustuslaissa.

    Jatka samaan malliin! 🫡

    1Äänestä

  • valmistetaan jo aikaisin BBCtä varten (ei se britti firma)

    Äänestä

Tänään tuontihenkilöt ahdistella saa vapaasti kulttuuri en ymmärtänyt

Äänestä

Kaappihomot ovat tänäpäivänä uskovaisten joukoissa, kuten ovat aina olleet. Saavat siellä parhaan hetero suojan haukkumalla homoja. Kaappihomot haukkuu toisia ihmisiä homoiksi säilyttääkseen hetero imagonsa.

Äänestä

Vihervasemmisto antaa heille ihmisoikeudet suojellaan jos kyseessä tuontihenkilöitä

Äänestä

1970-luvulla monsieur mosse ainakin oli jatkuvasti lehtien palstoilla.

Äänestä
  • Hyvännäköiset miehet käyttivät hyväkseen sosiaalisessa nousussa.

    Äänestä

Meillä maaseudulla kierteli mustalaisia, joista varoiteltiin. Varastelivatkin joskus, ja olivat pelottavan äänekkäitä.
Oli myös joitain samaa sukupuolta olevia, jotka asuivat yhdessä. Ei sitä kukaan kummemmin kommentoinut, tai ihmetellyt. Nythän siitä kaikkialla vouhtataan ja joka ohjelmissa pitää olla kiintiöhomot tai lesbot. Sukupuoliakin on niin paljon, että nuoret on pyörällä päästään, mihin oikein kuuluvat. Toveripiiri ja vahvat persoonat vaikuttavat siinäkin monien valintoihin.

Äänestä
  • Normaalisti toveripiirit vahvistavat heterosuuntausta.

    Äänestä

Jaaha, ennen uhka tuli ja laitto räkälaukkuun.
Nyt kaapeissa lurkkii. Vikittelee viattomia.
Paljon on uhkia ihmisellä.
Hyvin osaatte niputella.
Sillävälin, teidänkin lähipiirissä oikea pahuus elää ja voi hyvin.
Se arvostettu lähimmäinen.

Äänestä

Poikalapsena en muista koskaan saaneeni varoituksia namusedistä. Tyttöjä kyllä asiasta varoiteltiin.

En muista sen suomalaisen klassikkoelokuvan nimeä, missä kaupunkiin yksin saapunutta tyttöä, tosin jo teini-ikäistä varoiteltiin namusedistä. Maaseudun kokemattomat tyttöset olivat jo silloin hyväksikäyttäjien vietävinä.

Äänestä

Namusedillä oli pitkät takit ja ne avasi ne kohdatessaan lapsukaisen

Äänestä
  • Ne ei ollut namusetiä, ne oli itsensäpaljastelijoita.

    Äänestä

Onko homojen kaapissa pysyminen sinusta ehdottoman tärkeää?

Äänestä

Myös tyttöjä varoiteltiin namusedistä. Itsellä ei ala-asteen 3 luokalla, 9v , ollut aavistustakaan mistä on kyse.
Kerran pelasimme hyppyyskiä, pitkä hyppynaru, 2 pyörittää, muut hyppii eri tekniikoilla, kun pihaan tuli iäkäs mieshenkilö joka muistaakseni pyysi tukea ettei kaadu tms kuralammikon yli. Autoin häntä ja hän tarjosi 20 tai 50 penniä kiitokseksi. En ottanut kun mietin että onkohan tämä nyt se namusetä. Mummo oli varoittanut ettei vieraiden miesten kanssa saa jutella. Kaveri toppuutteli jälkeenpäin että ei tuo mikään namusetä ole. Hän ei ollut heistä kuullutkaan.
Omassa mielikuvituksessa karkit liittyi asiaan ja että sitten jotain kamalaa tapahtuisi.

Äänestä

Vihervasemmiston hoivassa ovat heillä ihmisoikeudet pidätetään huolta heistä

Äänestä

Namusetiä oikein viedään päiväkotiin

Äänestä

Kyllä namusedistä varoteltiin myös tyttöjä-

sitten varmaan jo poikaikin-

kehitys kulkee-

homoilu ja lespoilu oli salaista ja mm kokoomuksessa oltiin moiset passittamssa pöpilään- nykyään normaalia.

nyt jo transsut on arkipäivää- vaikkain hiukan slaista- mutta koko Suomi alkaa olla nuorisolla samaa kuin homo-juttu aiemmin- että sellasta on, mutta ei avoimesti uskalleta olla- ja kaupunkeihin muuttavat- kuten aiemmin lähes kaikki suomen homot asui Helsingissä.

Satanismi-eliittivaltapiirien hanke tuo koko juttu on- jossa tarkoitus muutta maailma täysin noiden sukupuoli-outouksien alaisuuteen ja normalisoida eli tavanomaistaa ne kaikki muodot-

siis homo,lesbo, trans-, pedofilia ja sukupuolenvaihdokset, jne . kohta ihan normaaleja RKP-n vahvistamia käytäntöjä Suomessa?

Äänestä

Willejä on aina ollut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silloin homot oli kaapissa ja oli vain miehiä ja naisia kuten oikeasti nykyäänkin.

Mutta poikalapsia houkutelleista namusedistä varoiteltiin, homojahan nekin oli tietty.

Nykyään naiseksi pukeutuneita miehiä viedään jopa päiväkoteihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu