Riikka Purra joutui seksuaalisen häirinnän kohteeksi ja haukkui tekijää turkkilaisapinaksi.
Ei ole kiva, muttei ole seksuaalinen häirintäkään.
YLE väitti tieten tahtoen, että Purra olisi kutsunut turkkilaisia yleisesti apinoiksi.
Yle on tosin huono tiedonvälityksen alalla. Mikähän sen ydinosaaminen on?
Ei ole kiva, muttei ole seksuaalinen häirintäkään.
YLE väitti tieten tahtoen, että Purra olisi kutsunut turkkilaisia yleisesti apinoiksi.
Yle on tosin huono tiedonvälityksen alalla. Mikähän sen ydinosaaminen on?
Vastaukset 30
Vanhimmat
Suomalaisista on vielä rasistisempaa tekstiä feministien sivuilla. Anteeksipyynnöt vakavuusjärjestykseen.
Onko nyt Riikka Purralla menossa kostotoimi?
siitä on 15 vuotta. vihervassareilla on kostotoimi koska heidän mielestään häirintä on OK
15 vuotta ? hänhän oli aikuinen yli 30 vuotias silloin joten mielipiteet olivat jo muokattu ihan varmana.
Ei se ole häirintää mitenkään jos otetaan selville millaiset arvot päättäjillä on ihmisistä
Ja onhan niistä hänen kirjoituksistaan käynyt selville miten hän arvostaa kanssa ihmisiä, miksi luulet että hän olisi mitenkään mielipidettään muuttanut.
Jos purra olisi halunnut toimia oikein, olisi hän taluttanut häirikön specsaversille.
Uhrin pilkkaaminen ja syyllistäminen on sun juttusi.
Kohtuullista koska hän syyllistää koko ihmisryhmän yhden yksilön toiminnan perusteella.
Miten nämä raiskaustilastot? Paljonko on kantaväestön tekemiä?
Hallinnon kotouttamis- ja sivistämistoimien puutteellisuus niissä näkyy.
Vehkeet valtiolle, niin loput sivistyvät nopeasti.
Hahhaa häirikkön ?
Tämä mies istui ainoastaan samassa ravintolassa mutta toisessa pöydässä , en usko yhtään että olisi ollut kiinnostunut Riikkasta mitenkään . Kunhan keksii etttä ukamolisi jotenkin hänenkin persoonansa kohdistettu mielenkiintoa.
Naurettavaa sinänsä,
On iso ero halukkua yhtä seksuaalistahäiritsijää kuin koko kansaa.
Erdoganin ei olisi pitänytihmetellä asiaa vaan pyytää anteeksi sitä, että maassa on myös huonokäytöksisiä miehiä.
Pitää tajuta,että ylyresu on kaatamassa hallitusta ja mustamaalaamassa persuja? Demuvalta!
Pöhö-Ylen etukäteen suunnittelema hallituksen kaatoon tähtäämä operaatio, siltä vaikuttaa.
Pöhö-Yle pelkää uuden hallituksen suunnittelemia määrärahojensa leikkauksia?
Pitää kovalla kädellä karsia Ylen rahoitusta!
Näyttää siltä, että Yle tarttuu kiitollisena jokaiseen oljenkorteen lähteitä analysoimatta.
Yleisradio on tarpeeton. Saman palvelun voi ostaa halvemmalla muualta.
Lähes kaikki toimittajat ovat Ylessä vihervassareita, joten rehellistä uutisointia on vaikea saada politiikan saralla.
Yle on kiivaasti arvostellut persuja ja heittänyt lauseita sieltä täältä mustamaalaamaan persuja henkilökohtaisesti ja puolueena.
Olen sitä mieltä, että Ylen rahoituksen voi pudottaa puoleen niin ehkä puolueettomuuskin säilyisi.
Ylen ja toimittajien maalitus on näköjään persujen maalituslistalla ykkösenä. Viime hallituskaudella persujen maalituslistoilla olivat hallituspuolueiden puheenjohtajat.
Tutkiva journalismi ja sananvapaus eivät kuulu maalittajien tietämykseen. Perusteeton älämölö-maalitus on heidän kirjoitustensa sisältö: tyhjät tynnyrit kolisevat eniten.
Rasismin nollatoleranssi on nyt hallitusohjelman tärkeä tavoite, minkä tulisi näkyä myös persujen (perussuomalaiset hallitusvastuussa) some-kirjoittelussa. Ei kyllä näy. Päinvastoin.
Tuskin kyse on mistään tutkivasta journalismista, kun ei edes lueta tekstejä vaan väitetään niiden olevan ihan muuta.
Ei tarvitse olla tutkiva eikä journalisti ymmärtääkseen, että yhden seksuaslista häirintää tekevän ihmisen haukkuminen ei tarkoita kansaa tai ketään muuta kuin ahdistelijaa.
Molemmat moittivat toisiaan. Eikö yle kestä kritiikkiä?
Vero-Ylen toimittelijat ovat korkeampia sanansaattajia - ei pidä tavallisten kuolevaisten arvostella.
Lisäksi jpku tietty sana/lyhyt lause poimitaan tekstistä ilman, että asiayhteys tulee esille.
Onko se rasismia ja koko kansan haukkumista kun eduskuntatalon portailla mielenosoittajat huutelevat kansanedustajille erinäisiä perättömiä nimityksiä?
Ketä kohtaan on rasismia kun henkilö haukkuu toista henkilöä, huoraksi, vosuksi, pistorasiaksi jne?
Entä kun aika usein kuulee jonkun sanovan toisesta, että kyllä se on ku...ipää tai pa...apää? Onko tämä rasistista? Jos ei ole ? Niin miksi ei?
Siis sinä se uskot tuohonkin juttuun .
Ei turkkilaiset miehet flirttaile koskaan naiselle joka on jossain poikaystävänsä kanssa
Joten miksi joku turkkilainen olisi ollut kiinnostunut hänestä. Ajattele hieman realistisesti
Niin miksi? Siinä kysymys ??????
Lueppa ihan itse mitä hän kirjoitti, ei ole mitenkään siepattu , vaan ihan selvästi näkyy
Että turha väännellä
En usko tippaakaan siihen että tämä turkkilainen joka istui toisessa pöydässä olisi yrittänyt flirttailla Riikalle jotenkin, ja jota hän Apinaksi kutsui. Sillä en usko että Turkkilainen on mitenkään kiinnostunut siitä naisryhmästä mitä hän on.
Joten ihan turha puhua seksuaalisesta häirinnästä , ihan kun Turkkilainen olisi jotenkin tyhmempi.
On saattanut ainoastaan katsahtaa noin yleisesti muta baarissa istuvia ihmisiä.
Tunnen muutaman naisen jotka luulevat että joku on heistä kiinnostunut jo sattuu vaan katsomaan heidän suuntaansa .
Joten täys ankka koko juttu
Onko ainoa lähde tähän asiaan oikeasti pelkkä aloittaja?
Ylen toiminta on julkista ja sen jakama informastio tunnettu.
Purran kirjoitukset ovat julkisia ja mediasta löytyy oikaisut.
Lähteet on Yle itse.
Seiska on luotettavampi kuin YLE
Seiskan on pakko olla. Sen sakkoja ei makseta varorahoista.