Monesti väitetään olevan kristityjä mutta persujen omien puheiden persuteella lattaisiin heidät pakanallisten kastiin. Darwinismi näkyy usein puheissa elikkä köyhät yms nähdään lähinnä riippakivinä varakkaiden jaloissa, ihmisten vihaaminen, ihmisten erotteleminen varsinkin ihonvärinperusteella jne. Jopa valtaosaa kantaväestöstä vihataan... paitsi ehkä muutamaa kokoomuslaista.
Paljoa en kristillisyyttä näe persuissa vaikka sellaisiksi heitä usein väitetään?
Paljoa en kristillisyyttä näe persuissa vaikka sellaisiksi heitä usein väitetään?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eivät ne kristittyjä olekaan.
Mahtavaa settiä on tulossa:
Poistumassa ovat:
* luokkayhteiskunta (kaikista tulee natseja)
* uskonnot (usko yhteen johtajaan riittää) ja
* alueellinen siltarumpupolitiikka (kaiken keskiössä on yksi yhteinäinen valtakunta).
Nazism wanted to transform the subjective consciousness of the German people – its attitudes, values and mentalities – into a single-minded, obedient "national community". The Nazis believed that they would therefore have to replace class, religious and regional allegiances.
.
Koska olet SDP:n ääriVasemmistolainen Punikki ja lisäksi MyrkynVihreä, niin sinut viedään Heti - Punikkien PunaVankiLeirille - siellä saat Vettä . - Ei Leipää !
- Aita ympärillä on 3,1m korkea, et pääse sieltä koskaan Pois !
- PiikkilankaPiiskaa saat JokaPäivä !
.
Sikäli sopivat kristityiksi että molemmat elävät menneessä maailmassa eivätkä perusta maailmankuvaansa tosiasioihin .
Kaikki maailman järki on persujen piiritoimistoissa.
Ei natsit oo ikinä ollut kristittyjä , paitsi Putin jota ven orttodoksinen kirkko puolustaa ja pyhää sotaa kannattaa ..
Lestadiolainen Kärkkäinen kiellettyjen äärioikeistolaisyhdistysten takana.
Persut suhteutuvat kristittyihin kuten talibanit muslimeihin.
Huutavat äärikristittyjen arvojen puolesta kosiskellessaan uskovaisten ääniä. Herätysliikkeen keskuudessa on melko äänekäs äätioikeistolainen ryhmittymä. Kärkkäinen on ollut tukemassa monella tapaa monia eri äärioikeistolaisia liikkeitä.
Populistipuolue voi määritellä itsensä ihan miten huvittaa saadakseen
mahdollisimman laajakirjoisen kannattajakunnan.
PS on yhtä vähän kristillinen kuin KD, jonka olettaisi ensimmäisenä
reagoineen PS:n ihmisyydenvastaiseen rasistiseen "politiikkaan".
Oiskohan aloittaja kristitty, eipä kirjoituksen perusteella ole, joten miten hän voi arvioida kuka on kristitty ja kuka ei. Kommunistit harvoin ovat kristittyjä.
Kommunismi on kopsattu Raamatusta ja Jumala on korvattu puoluejohtajalla , josta tulee yleensä aina diktaattori .. onko kommunistei suomessa kuin 10 tuhatta ??
Keskityppäs aiheeseen 🍌, älä aiheesta keskustelevaan henkilöön"
ps.
ota moka..addick..gubta banaani ja rauhotu kun raivoat taas viesteille jotka olet kirjoittanut itse ;)