jotka ikityöttöminä elää kelan-tukien varassa? Saako nukuttua lainkaan?
Meikän ostarin baareissa istuu myös monenlaista mamua, tummaa ja vähän vaaleampaa, eikä mitään ongelmia ole ollut. Eräs päivä kysyin yhdeltä vanhemmalta afrikkalaiselta, että onkos sitä rasismia näkynyt? Heppu naureskeli ja sanoi, että eihän Suomessa ole mitään todellista rasismia, menkää hänen kotimaahansa katsomaan, niin sitten näkyy.
Oikeastaan ainoat mamut jotka valittaa rasismista ovat somalit, mutta eivät halua myöntää sitä kuinka heidän oma käyttäytymisensä johtaa siihen, että heistä ei pidetä.
Huvittava juttu kun näiden baarien omistajat ovat itse mamuja, ja he sanovat, että on kaksi ryhmää joita he eivät halua baariin - somalit ja romanit.
Kuinkas se karmea rasismi on nyt haitannut palstavasemmistolaisten elämää
6
253
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän se niitä haittaakkaan, mutta tekemisen puutteessa jauhavat rasismista päivät pitkät.
- Anonyymi
Kyllähän ihmisten ylimielisyys ja ilkeys surettaa.
- Anonyymi
Somen vika.
- Anonyymi
"Kyllähän ihmisten ylimielisyys ja ilkeys surettaa."
Suvaitsemattomuutta ja rasismia on ihan laillisesti. Yksi esimerkki: Yksityistiekunnan hallinnon juntta tekee laittomia päätöksiä omaksi edukseen. Varmistaa asemaansa ottamalla tiekunnan tuloihin nähden kalliin oikeusturvavakuutuksen. Vakuutuksia myöntää ainakin vakuutusyhtiö IF. Katson rasismiksi tuota systeemiä, asiasta kärsivätkin joutuvat maksamaan heitä vastaan otettua vakuutusta. Vakuutusyhtiö katsoo yksityistiekunnan yritykseksi eikä anna vakuutusta koskevia tietoja kuin tiekunnan hallinnolle.
Ihan laillisesti näin voidaan tehdä. Laillistettua syrjintää ja rasismia.
Kuka tietää muita vastaavia kiemuroita?
- Anonyymi
Siksi, koska ovat intersekopäisiä feminatseja jotka ovat kaapanneet värikkäiltä ihmisiltä yksinoikeuden rasisminvastustsmiseen, vaikka ovat ilmiselvästi itsekin rasisteja kun eivät usko että värikkäät kykenevät kyllä aivan itsekin vastustamaan rasismia. Eli suhtautuvat näihin alentavasti.
- Anonyymi
Persujen hassut tarinat vain sakenevat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142069Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631425Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061399Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681245Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51192Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311017En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521016- 47991
Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell56984Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti335973