jotka ikityöttöminä elää kelan-tukien varassa? Saako nukuttua lainkaan?
Meikän ostarin baareissa istuu myös monenlaista mamua, tummaa ja vähän vaaleampaa, eikä mitään ongelmia ole ollut. Eräs päivä kysyin yhdeltä vanhemmalta afrikkalaiselta, että onkos sitä rasismia näkynyt? Heppu naureskeli ja sanoi, että eihän Suomessa ole mitään todellista rasismia, menkää hänen kotimaahansa katsomaan, niin sitten näkyy.
Oikeastaan ainoat mamut jotka valittaa rasismista ovat somalit, mutta eivät halua myöntää sitä kuinka heidän oma käyttäytymisensä johtaa siihen, että heistä ei pidetä.
Huvittava juttu kun näiden baarien omistajat ovat itse mamuja, ja he sanovat, että on kaksi ryhmää joita he eivät halua baariin - somalit ja romanit.
Kuinkas se karmea rasismi on nyt haitannut palstavasemmistolaisten elämää
6
213
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän se niitä haittaakkaan, mutta tekemisen puutteessa jauhavat rasismista päivät pitkät.
- Anonyymi
Kyllähän ihmisten ylimielisyys ja ilkeys surettaa.
- Anonyymi
Somen vika.
- Anonyymi
"Kyllähän ihmisten ylimielisyys ja ilkeys surettaa."
Suvaitsemattomuutta ja rasismia on ihan laillisesti. Yksi esimerkki: Yksityistiekunnan hallinnon juntta tekee laittomia päätöksiä omaksi edukseen. Varmistaa asemaansa ottamalla tiekunnan tuloihin nähden kalliin oikeusturvavakuutuksen. Vakuutuksia myöntää ainakin vakuutusyhtiö IF. Katson rasismiksi tuota systeemiä, asiasta kärsivätkin joutuvat maksamaan heitä vastaan otettua vakuutusta. Vakuutusyhtiö katsoo yksityistiekunnan yritykseksi eikä anna vakuutusta koskevia tietoja kuin tiekunnan hallinnolle.
Ihan laillisesti näin voidaan tehdä. Laillistettua syrjintää ja rasismia.
Kuka tietää muita vastaavia kiemuroita?
- Anonyymi
Siksi, koska ovat intersekopäisiä feminatseja jotka ovat kaapanneet värikkäiltä ihmisiltä yksinoikeuden rasisminvastustsmiseen, vaikka ovat ilmiselvästi itsekin rasisteja kun eivät usko että värikkäät kykenevät kyllä aivan itsekin vastustamaan rasismia. Eli suhtautuvat näihin alentavasti.
- Anonyymi
Persujen hassut tarinat vain sakenevat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t655726Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset83706Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1093607Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel573458Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti552875Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L942685SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral732548IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k152465Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi861977Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3421924