Jouduin irtisanoutumaan työstäni, koska en voi työskennellä samassa tilassa mustaihoisen miehen kanssa. Minua pelottaa hänen mulkoilevat valkoiset silmänmunansa ja erikoinen tuoksunsa. Lisäksi hän huutaa kuin olisi karkoittamassa leijonia.
Otin hatkat
Anonyymi-ap
12246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No onko leijonia näkynyt ?
Et todellakaan tehnyt. Kuhan kirjoittelet tai sitten olet isäs pussilla eläjä.
Kuka maksaa ruokasi ym.Työttömyys korvausta et saa...
Ei minulla ole isää. Kaksi äitiä vain. Eniten pelkään sellaisia mustakaapuja, joista ei tiedä mitä niiden sisällä on. Voi olla vaikka mies ja pommi.
Mustakaapu oli mikkihiiren yksi pahimpia vihollisia...
Maahanmuuttajat pelkäävät että heidät ammutaan ja naiset viedään roskakatokseen kertoo Iltasanomat ja Hesari. Somalivanhukset eivät uskalla mennä kauppaan eikä nuoriso käyttää enää julkisia. "Se voi purkautua nuorisoväkivaltana" sanoo yksi somali. Samanlaista pelottelua kun aikoinaan Trumpin valtaannousun aikana.
Ja Hesari julkaisee heidän henkilökohtaiset tekstarinsa! 😱
Katsos voi kertoa,että pyytää anteeksi jos häirinnyt tai painostanut. Moni asia ratkeaa.Loppuu paha olo.
"Mustakaapu oli mikkihiiren yksi pahimpia vihollisia..."
Suomalaiset ovatkin mikkihiiriä, kun päästävät mustakaapuja rahoillaan loisimaan.
Hui! Rasismia sanoa ”musta”! 🙀
Olet varmaan suomenruotsalainen; ankkalammikossa ei suvaita erilaisuutta!
Kaikkein rasistisemmat kommentit olen kuullut suomenruotsalaisilta; eivät voi sietää esim. romaneja!
Juu, epäsuomalaiset ovat kauhuissaan, kun Ruotsin romanit vaeltavat heidän maidensa läpi idemmäksi sukulaisiin.