Hölmölän natsit kiilaamassa ykköspaikalle? Oliko meillä varaa pienenä ja taloudellisesti merkityksettömänä valtiona ottaa natsimainee piikkipaikkaa haltuun? Paitsi tietysti eurooppalaisten perinteisten valtapuolueiden keskuudessa maine on mennyt, niin harva laitaoikeistolainenkaan puolue on kiinnostunut siitä "kovimman natsin" maineesta ja mielellään sanoo, että mehän olemme vielä maltillisia. Näkiväthän Italian fasistitkin aikanaan itsensä "kunnon italialaisina ihmisinä" verrattuna natsisaksan "barbaareihin". Ja tottahan onkin, että median parjaama Trumpkin vaikuttaa äärisuvaitsevaiselta verrattuna ministeriemme toinen toistaan hullumpiin kirjoituksiin lasten ampumisesta, homojen hakkaamisesta, päälle sylkemisestä, hukuttamisesta ja juutalaisnimien pilkkaamisesta ja homojen päähän ampumisesta. Nämä ovat poikkeuksellisen häiriintyneitä ihmisiä aivan yksilötasollakin. Ja kun nämä ratsastavat nationalismilla joka yhdistyy juroimpaan metsäläiskulttuuriin niin piikkipaikka on taidettu saada haltuun.
Hölmölän natsit
Anonyymi-ap
14379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
IKL
Vannomme valan mestarillemme, Sieg heilaho! (syvällä rintaäänellä vatsa sisällä rinta ulkona käsi 45 asteen kulmassa)
Persut on mahtava puolue nyt paska housut vaviskaa ollaan natseja ihan miten vain tulette tuntemaan meidän vihan
ISKTR????
VMP!
On. t. Orpo
Ovat piireissään vähän samanlaisia lahkolaisia kuin Hoxhan Albania tai Hakkaraisenkin mainostamien punakhmerien Kamputsea aikoinaan ellei peräti Jim Jonesin Jonestown, jonka rahalahjoja ei Neuvostoliittokaan aikanaan huolinut.
Muuta venäjälle
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/lahteeko-kohun-keskella-ollut-wille-rydman-vienninedistamismatkalle-israeliin-nain-vastaa-teknologiateollisuus/ad3d0fda-f14a-45e1-9fcc-0ca9aa48cbb3
"No kun me netsit ei tykätä tällaisista jutskunimistä" vai miten se nyt meni 😅😂🤣
Selitys voisi olla näinkin yksinkertainen, uusilla hallituspuolueilla tyhjät akut ulkonäkö yksityis elämän puitteissa tarjottavana medialle tiwitterille miljoona seuraajaa, ei edes yhtä ruskeareijän ritaria ole tullut kaapista joten apuvirta otetaan ⚡⚡natsismista millä saavutetaan media kohu antamaan poliittista katu uskottavuutta sillä periaatteessa HALLITUKSEN olisi pitänyt hakea presitentiltä ero viime aikaisien ilmitulojen perusteella mutta näin ei ole käynyt.
Joo
Valitettavasti asia taitaa olla näin.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008944609.html
Onko tässä se persujen nuorisosiipi?Satanistejahan siellä taitaa kyllä olla johto jo muutenkin täynnä.
Voihan ministerille tulla ylivoimainen este. Vaikeutena tuosa tosin on se, ettei sinne Israeliinkaan voi kukaan perussuomalainen lähteä.
Jospa vaikka Essayah voisi tuurata. Jaa, mutta mitenkäs se nyt sitten, kun juutalaiset eivät ole kristittyjä. Voisiko tuossa sitten jotenkin sovitella?