Loton ja euron voittopaikkakunnat.

Anonyymi-ap

Miksi veikkaus julkistaa 6+1 ja seisemän ja eurojackpotin isoimpien voittopaikkojen nimet ennen kuin voittajalta on kysytty.

Nythän kaikki on nettipelaajia.

7

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki ei ihan vielä ole nettipelaajia, vaikka rekisteröityneitä ovatkin. Kyllä siellä lähikaupan kassalla ja kotikioskeilla edelleen lappuja täytellään suurin toivein ja odotuksin.

      • Anonyymi

        ap. kommentoi!

        Kyllä kyllä... Kyllä yli 50v nettipelaajakin palaa tai siirtyy jossain vaiheessa kioskille kun elämä ruostuu. Mutta joku Tuppukylän ärrä tai nettipelaaja on liian tunnistettava! Parin viikon päästä isosta Tuppukylän voitosta joku hommaa vähän paremman härpäkkeen, niin alkaa kulkemaan juttu, että se oli veijo joka sai sen miljoonan!

        Asia on ihan eri, jos osuma on pelattu esim. Tuurin kyläkaupalla , Jyväskylän Seppalän Prismassa tai Lempäälän Ideaparkissa joissa on 300 000 asiakasta ja laajat asiakasvirrat pienessä ajassa. Tuppukylän asiakapiirissä on tuhannen ja kahden välissä olevaa liikkuvaa asiakasta. Itse en haluaisi ainakaan kovin tarkkaa tietoa jos saisin yli kympin voiton eurosta tai lauantailotosta. Nämä parin kilon suuruiset voitto-osuudet ovat muruja ko. voittoluokan jaetusta rahasta eikä osuuksien kohteita julkisteta.


    • Anonyymi

      Mm siksi, että pitäähän lottokansan uskollisuuden takia ilmoittaa maan eri kolkkiin "osuvista" voitoista. Tosin mikään tai kukaan ei pysty varmistamaan, että onko kuitenkaan fyysistä henkilöä tuon ilmoitetun paikkakunnan takana ollenkaan.
      Eli tällä tavalla ilmoitettu voitto voidaan mainiosti palauttaan veikkauksen kirstuun tai joidenkin taskuihin.

    • Anonyymi

      Löytyyhän niitä paikkakuntia, kun kartasta hakee. Hassu juttu vaan, että pienilläkään paikkakunnilla kukaan ei tunne henkilökohtaisesti yhtäkään miljoonia voittanutta. Uutisoinnin mukaan sellaisia pitäisi olla valtavasti.

      • Anonyymi

        Pienellä paikkakunnalla on parempi olla kertomatta:)))


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pienellä paikkakunnalla on parempi olla kertomatta:)))

        Kukaan perustomppeli ei pystyisi pitämään turpaansa kiinni voitettuaan edes yhden miljoonan viidestäkymmenestä puhumattakaan. Kateelliset naapurit viimeistään paljastaisivat. Nyt on vaan sillä lailla, ettei ole mitään mitä paljastaa. 😅


    • Anonyymi

      Mikkeliin osuu kaikki Savoon tulevat isot voitot.
      Aika onnettoman selvää ohjailua.
      Pitäisikö päivittää ohjelmistot.
      Ilmeisesti täällä pohjois Savossa ei kannata nettipelaajien osallistua lainkaan.
      Vain kupongilla voittaa pohjoissavolaiset isompia voittoja ja vain pienillä syrjäkylillä.
      Onko etelä Savon Mikkelin voittojen tarkoitus rohkaista esim pohjoissavolaisia osallistumaan?
      Surkeaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 54
      713
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      41
      684
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      644
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe