vai orionilaiset? Seulaset eli Plejadit, plejadi-laiset=seulaslaiset.
https://www.suomengalaktinenliitto.net/post/plejadilaisten-heratysviesti-valon-perheelle-teksti-ja-video
https://fi.wikipedia.org/wiki/Seulaset
https://www.bing.com/search?q=plejadilainen
Muinaisuudessa mahd tuhansia vuosia sitten avaruus asukkaat alisti ihmiskuntaa- ja sitten ohjailivat ihmisten geenejä muuttaen ihmisrodun nykyiseen muotoon-
ei kovin älykkääksi, mutta työvoimaksi?
Nuo valtiaat tuolloin oli anunnaki ja tartaarialaiset?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Anunnaki
No, jumalalle hekään ei voi mitään-
vain Jumalan rukoileminen on suurin voima maapallolla ja avaruuksissa.
On syytä muistaa että koko avaruus saattaa olla vain Saatanan harhakuva- ja maapallo on ainoa olemassa-oleva - ja siis kaikki avaruus-olennotkin olisi saatanan henkivaltojen pahahenkiä eli demoneita?- jotka luotu huijaamaan ihmisiä pois raamatun opeista?
Ketkä ystävällisiä maapallon ihmiskuntaa kohtaan -Siriuslaiset, Seulas-laiset vai artturiaanit?
12
776
Vastaukset
- Anonyymi
Seulaslaiset saattavat olla maapallon ihmisten tulevia versioita, eli ihminen 4.0 tai jotakin. Ne siis tulevat mahdollisesti tulevaisuudesta, mutta ovat erkaantuneet nykyihmisistä, mm. suuremman kokonsa puolesta.
Maapallon tuhoutuessa ihmiskunnan on järkevää suunnata pois maapallolta ja Seulaset on järkevä kohde suunnistaa, koska siellä on mahdollisesti elinkelpoisia planeettoja suhteellisen lähellä toisiaan.- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17952989h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
jumala antoi oman tahdon kaikille-
mutta voiko kaikki maapallolla olla saatanan luomaa harhakuvaa- siis avaruuksineen- ja vain raamattu on totta- kaikki muu on harhaa.
Taivaanvallat ja miljoonat enkelijoukkiot on jumalan valtakuntaa
... - ja manala maan alla saatanan valtakunta? - kuten nimikin sanoo- Anonyymi
Muun muassa Elon Musk on sitä mieltä, että ihmiskunta elää lähes varmasti simulaatiossa eli keinotekoisesti luodussa maailmassa. Tälle on olemassa joitakin hyviä perusteitakin. Yksi on se, että meitä estetään näkemästä oman "kuplan" ulkopuolelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muun muassa Elon Musk on sitä mieltä, että ihmiskunta elää lähes varmasti simulaatiossa eli keinotekoisesti luodussa maailmassa. Tälle on olemassa joitakin hyviä perusteitakin. Yksi on se, että meitä estetään näkemästä oman "kuplan" ulkopuolelle.
toinen selitys on maapallo- ja raamatullinen totuus maailmasta.
avaruutta ei ole kukaan koskaan nähnyt olemassaolevan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muun muassa Elon Musk on sitä mieltä, että ihmiskunta elää lähes varmasti simulaatiossa eli keinotekoisesti luodussa maailmassa. Tälle on olemassa joitakin hyviä perusteitakin. Yksi on se, että meitä estetään näkemästä oman "kuplan" ulkopuolelle.
Elon Muskille sataa kummasri simulaatio-rahaa eli harhakuva seteleitä tuhansien miljoonein edestä...
https://www.suomengalaktinenliitto.net/post/plejadilaisten-heratysviesti-valon-perheelle-teksti-ja-video
https://mysteriesrunsolved.com/fi/anunnaki-melanesian-tribe-dna-genes-of-unknown-species/
- Anonyymi
suomi24 estää kommentit
- Anonyymi
ja massakomentoi pois etusivulta heti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja massakomentoi pois etusivulta heti
ihmisille luotiin työnteko ja tottelevaisuus-DNA ja jonkin veran älyä työtehtävien suorittamista varten...?
Siksi homma pyörii yhä johtaja-periaatteella kaikkialla, pomo, pressa, päämies, puheenjohtaja, johtaja, opettaja, ihanne-roolimalli, jne. - jota totellaan...?
- Anonyymi
vain jeesus voi pelastaa-
https://www.youtube.com/watch?v=bxIY9QbRUm4&ab_channel=6000VuottaLuomisesta
https://www.youtube.com/watch?v=LzUwt_I_EcI
mutta kaikki muukin apu olisi tervetulutta heti.
porvari tuhoaa taas suomalaisia...
https://totuudenpuolesta.me/2021/01/25/lapsia-pelastettu-tunneleista/ - Anonyymi
Hurjaa touhua, että mielikuvitellaan erilaisia avaruusrotuja ja sitten ryhdytään pohdiskelemaan, että kuka niistä on ystävällinen ja kuka ei. Mt-ongelmien monet kasvot.
- Anonyymi
Tähtiharrastajat eivät paljon puhu avaruusroduista vaan enemmänkin havaituista taivaankohteista. Usalaisten tähtiharrastajien Sky & teleskope -lehteen on valittu päätoimittajaksi suomalaissukuinen:
https://www.avaruus.fi/uutiset/tahtiharrastus-ja-taivaanilmiot/diana-hannikaisesta-tulee-suuren-amerikkalaisen-tahtiharrastuslehden-paatoimittaja.html
"Uuden pestinsä myötä Hannikaisesta tulee Sky & Telescope -lehden 83-vuotisen historian ensimmäinen naispuolinen päätoimittaja."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861580
- 721217
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1741115Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!52902Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46881- 47868
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38868- 46802
Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9783IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35769