Auton katsastus jyväskylä

Anonyymi-ap

Kertokaahan mistä katastus konttorilta menisi etusivulasien tummennukset lävitse.

7

818

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voimassa olevien arvosteluperusteiden mukaisesti kun etusivulaseissa on kalvot niin se on aina hylkäyksen aiheuttava vika. Miksi niihin etusivulaseihin yleensäkään pitää kalvot mennä laittamaan? Toinen yhtä idioottimainen teko on tummentaa ajovalojen ja takavalojen laseja. Sais muuttua sekin hylkäysviaksi. Tosin noita älyttömiä virityksiä värkkäävät yleensä ne jotka eivät välitä vähääkään muiden tielläliikkujien ja jalankulkijoiden turvallisuudesta. Eikä heillä myöskään oma turvallisuus ole suurin huolen aihe. Ikävä kyllä usein noita laittomuuksia on toteutettu eniten juuri Bmw merkkisiin autoihin jotka tunnistaa tietysti myös äänihavaintojen perusteella siitä että niistä on joku idealisti poistanut myös äänenvaimentimet. Virkavalta saisi kiinnittää enemmän huomiota näihin tiellä liikkuviin katiskoihin.

    • Anonyymi

      Ainakin Seinäjoella onnistuu kun laittaa 200 euroa katastusmiehelle suoraan rintataskuun. Näin minä tein. En tee mainosta, mutta Seinäjoellä löytyy ulkomaalaisvetoinen katastusasema. Siellä onnistui. Kaikki lasit kalvotettu.

      • Anonyymi

        Joopa joo. Päivittäinen kiljun juominen on pehmittänyt pääsi.


      • Anonyymi

        Oot meleko varmahan tainnu käyrä euroonesi johonaki höpönassun pesällä, tai sitte oot imaasnu vappuna runsahemman puoleesesti liikaa omatekoosta simaa. Suosittelen notta tuollaasilla puheella kannattaas osallistua bullshittikilipaaluuhin.
        Ei suinkaa Seinäjojella eres oo yhtäkää ulkomaalaasvetoosta katsastuskonttoria. Jonsei ny aiva justihin joku ulukomaan elävä oo sellaasta pökänny pystyhyn. En oo kyllä nähäny enkä liioon sellaasesta mihinää ennemmin kuullu praataaltavan.


    • Anonyymi

      Kuka haluaa, että joku tekee työnsä huonosti.
      Mitä jos teille tultaisiin sanomaan, että tee työsi huonosti, koska minulla on sellaisia tarpeita, jotka täyttyvät, jos sinä teet työsi huonosti.
      Kuinka moni laittaisi toisen puolesta oman työpaikkansa vaaraan?

    • Anonyymi

      Korjaamokatsastuslaki meni ihan niinkuin tietyt halusivat. Laittaa rahaa toisen taskuun ja ongelma hoidettu. Olen varma että jos Traficomin miehet olisivat Keskisuomesta ja olisivat käytännön ihmisiä, niin tämmöistä ongelmaa ei olisi syntynyt. Järkeä saa käyttää.

    • Anonyymi

      Älä ainakaan vie Vaajakosken Tj-katsastukseen: pilkunviilaaja inssi siellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      147
      3631
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      95
      3584
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3133
    4. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      17
      2490
    5. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      181
      2132
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      24
      1346
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      90
      1165
    8. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1027
    9. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      69
      968
    10. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      937
    Aihe